Kur fqinji thotë ‘jo’
  Nga Monika Stafa Gishti i Kryeministrit grek Micotaqis drejtuar Kryeministrit Rama në castin para se të dy ata, t’i bashkoheshin grup...
Hapja e negociatave për Ukrainën rrëzoi mitin e Orban
Udhëheqësit e BE ranë dakord të enjten për hapjen e negociatave, duke bërë një hap kyç për anëtarësimin e Ukrainës në BE, duke anashkaluar aleatin...
Hungaria bllokon 50 miliardë euro nga fondet e BE-së për Ukrainën
Hungaria ka bllokuar ndihmën prej 50 miliardë euro të Bashkimit Europian për Ukrainën, vetëm disa orë pasi pranoi të hiqte veton për fillimin e bi...
BE pro marrëveshjes për emigrantët/ Von der Leyen: Të shërbejë si model dhe për vendet e tjera
Marrëveshja mes Shqipërisë dhe Italisë është një shembull i mirë për të zgjidhur çështjet e emigracionit. Në një letër të drejtuar anëtarëve të un...
Pezullimi i marrëveshjes për emigrantët, kryetarja e Gjykatës Kushtetuese intervistë për median italiane
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj ka dhënë një intervistë për median italiane “Corriere Della Serra” pas pezullimit të marrëveshjes me...
Marrja në pyetje e gazetarit Elton Qyno, SPAK njoftim zyrtar: Publikoi biseda të përsoruesve nën hetim në SkyECC
SPAK ka reaguar në lidhje me marrjen në pyetje të gazetarit të kronikës Elton Qyno dhe kontrolleve në ambientet e banesës së tij. Prokuroria bë...
Opozita greke “shuplakë” Mitsotakis për bllokimin e Shqipërisë: E bën për interesat e tij
Qeveria e Mitsotakis po kritikohet jo vetëm nga vendet e Bashkimit Evropian si Gjermania edhe Spanja për pengesat që po i vendos Shqipërisë dhe ku...
Gjipali: ‘Shqipëria e meriton anëtarësimin në BE. Greqia të heqë bllokimin!’
Në një intervistë në “Tirana Live” në ABC, eksperti i çështjeve të integrimit Gledis Gjipali foli për Samitin BE-Ballkani Perëndimor që do të mbah...
Balluku thotë se Rama dhe delegacioni do të kthehen krenarë nga Brukseli, pavarësisht nga veto e Greqisë.
Kryeministri Edi Rama dhe delgacioni shqiptar ditën e sotme ndodhen në Bruksel për të marrë pjesë në samitin e Bashkimit Evropian. Ky samit vje...
BE nuk e pranon “lojën” Greqisë për çështjen Beleri: ‘Mos i ngrini çështjet bilaterale në nivel Unioni!’
Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano i ka dhënë një përgjigje të qartë dhe të prerë Greqisë për çështjen e Fredi Belerit, ku Athina kërcëno...