Kush do të pasojë ambasadoren Yuri Kim? Kostelancik flet shumë mirë gjuhën shqipe
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë menduar për emrin, i cili pritet të pasojë Yuri Kim në postin e ambasadorit në Shqipëri. Bëhet fjalë për dipl...
“Fëmijë në Përkujdesje të Republikës” për fëmijët e tre policëve të rënë në detyrë
Mbështetja për fëmijët, prindërit e të cilëve humbën jetën në krye të detyrës, vijon me dhënien e statusit “Fëmijë në Përkujdesje të Republikës”....
Dua Lipa do të jetë bashkëprezantuese e “Met Gala”
Dua Lipa, Penélope Cruz, Michaela Coel dhe Roger Federer, janë prezantuesit e Met Gala për vitin 2023. Ka qenë revista prestigjio...
Deputetja e PD: Bashkimi? Ngërçi i madh që kemi është ‘non-grata’
Deputetja e PD, Oriola Pampuri tha se bashkimi i Partisë Demokratike nuk mund të realizohet me dreka dhe as duke mbledhur firma për shkarkimin e A...
“21 Janari”, xhaxhai i Aleks Nikës: Takova Dumanin, e kam audio-përgjimin që në korrik! Çështjen ta marrë SPAK
Xhaxhai i Aleks Nikës, njërit prej viktimave të 21 Janarit deklaroi se ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Altin Dumanin të cili...
Mblidhet Këshilli i Sigurimit Kombëtar, Presidenti: Siguria kombëtare si element rajonal e vendor!
Presidenti Bajram Begaj ka mbledhur ditën e sotme Këshillin e Sigurimit Kombëtar, për të bërë një analizë të gjendjes së sigurisë kombëtare dhe pr...
Bisedimet Kosovë- Serbi dhe aleatët/ Vuçiç kërcënon me dorëheqje
Orë dramatike në Beograd, ku sipas mediave lokale, negociatat e vështira për Kosovën po detyrojnë presidentin Aleksander Vuçiç të konsiderojë ...
Provat e reja mbi vrasjen e 21 Janarit/ Berisha mbron versionin e vjetër dhe thotë se ‘është manipulim’.
Sali Berisha, ish kryeminister ne 21 Janar 2011,  në një deklaratë për mediat ka reaguar lidhur me publikimin e një transkript komunikimi në radio...
Dalin prova të reja pë krimin e 21 Janarit/ Balla: ‘Brenda javës depozitojmë kallëzimin në SPAK’!
Brenda javës do të depozitojmë në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) një kallëzim për çështjen e 21 janarit 2011, ku mbetën të vdekur katër të pafajshëm...
Le Monde: Në pak vite Shqipëria zëvendëson Kroacinë
Një parajsë e vogël e gjelbër për alpinistët që kërkojnë shtigje, që nuk janë aq të njohura dhe as të shtrenjta. Pamja është një ...