Assange: WikiLeaks do të publikojë të dhëna “të rëndësishme” mbi fushatën e Hillary
  Themeluesi  dhe kryeredaktor i WikiLeaks, Julian Assange tha të Mërkurën se ka planifikuat të përhapë informacione “të rëndësishme” që l...
Berisha, deputeti më aktiv në Kuvend
    Statistikat e nxjerra nga Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.al mbi diskutimet parlamentare...
Fjori Dardha dhe Doktori largohen nga “Fiks Fare” i TCH Tv
Gent Pjetri dhe Fjori Dardha nuk do të jenë më pjesë e “Fiks Fare”, teksa ata do të zëvendësohen nga dy figura të tjera arti’ shkruan sot Koha Jon...
Alarm për bombë në selinë e Report Tv. Mesazhi rezultoi fals
  Një alarm për bombë është njoftuar brenda redaksisë së televizionit informativ Report TV dhe gazetës Shqiptarja.com. Nuk dihen shkaqe...
Trishtimi i Europës na çon në ferr?!
Frrok Çupi/ Sot  do të mblidheshin tre liderët kryesorë të Europës: Merkel, Holande dhe Renzi.  “Tre liderët kryesorë”, e thashë për politesë, se n...
Reforma u mbyll gojën gazetarëve/ Shkruajnë mediat
  Prej disa ditësh, në mediat e vendit po ngrihen zëra revolte kundër një paragrafi të parashikuar në ndryshimet kushtetuese, me të cilin ...
Kokëdhima refuzon bashkëjetesën me Ramën
Nga L. Skiro Para pak muajsh mediat ishin mbushur me lajmin dhe komente rreth deklaratës së kryeministrit Edi Rama se "do të kaloj pleqërinë me...
Frika mes TS (Tepelena State) dhe IS
Frrok Çupi Çudi si ndodh në këtë botë të vogël. Aq e vogël sa Steve Jobs e kishte dizajnuar si një kokërr mollë në programin e tij në Apple- Macint...
George Soros, arkitekt i grushteve të shtetit
"Dc Leaks" ka publikuar një "dosje të nxehtë" që ka të bëjë me miliarderin filantrop George Soros. Qindra e-maile të vjedhura prej organizatës së ...
Opozita i drejtohet Evropës për të dhënat e drogës në vend
L. Skiro Nuk është aspak çudi, opozita në Shqipëri për herë të dytë i drejtohet Europës që të qartësojë situatën në vend. Hera e parë ishte opo...
Faqja 353 prej 370« E para...102030...351352353354355...360370...E fundit »