Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri: Masat e marra nga qeveria ulën numrin e të vdekurve nga koronavirusi në vendin tuaj
  Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri Bettina Menne e ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Shqipëria për fat të mirë k...
“Teatri, teatri”… por si e shiti Berisha “Hotel Dajtin”, që është i shpallur Monument Kulture
Nga Ardit Rada Tashmë nuk ka asnjë dyshim se çështja rindërtimit të Teatrit Kombëtar me dimensione të tjera është kthyer në një çështje politik...
Amerika po pret përgjigje, ajo mund të vonohet, por nuk mund të mos jepet
Nga: Astrit Patozi Sado të bëjnë sikur janë të zënë me punë të tjera më të rëndësishme, udhëheqësit tanë të mëdhenj politikë nuk e shmangin dot d...
Pse përsëritet Durrësi si vatër e virusit?
-Nga 15 rastet e reja, 13 në fasonerinë e këtij qyteti- Durrësi vijon të jetë vatra kryesore e virusit Covid-19. Nga 15 rastet e reja gjatë 24 orëv...
Ministri Lleshaj: Sot u arrestuan 2 policë, ja pse akuzohen
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se Policia e Shtetit, SHÇBA dhe Prokuroria finalizuan sot një operacion të rëndësishëm, në sajë të të c...
Macron humb shumicën pasi aleatët e tij formojnë një parti të re
Partia e Presidentit Francez Emmanuel Macron ka humbur shumicën e saj të plotë në parlament, pasi një grup deputetësh u shkëputën për të formuar n...
PES Evropiane: ‘Mos ndizni tensione me Teatrin e Tiranës, kjo çështje e bashkisë’.
  Forumi Partitë Socialiste Europiane u shpreh se po i ndjek nga afër dhe me shqetësim zhvillimet në Tiranë, lidhur me çështjen e Teatrit Komb...
Donald Trump pohon se po merr hidroksiklorurinë: “Deri më tani mendoj se është mirë” që të merret.
Presidenti Donald Trump konfirmoi të hënën në Shtëpinë e Bardhë se po merrte hidroksiklorurinë dhe zink si parandalues kundër koronavirusit. "M...
Meta mbledh trupin diplomatik, ambasadorja e SHBA nuk merr pjesë.
Koment/ Presidenti  i Republikes ka thirrur dje në Pallatin e Brigadave të gjithë ambasadorët më të rëndësishëm për të diskutuar në lidhje me she...
KONSENSUSI I FSHEHTË KUNDËR PROJEKTIT “DANEZ”
Nga: Astrit Patozi Ditët e fundit, jo aq rastësisht, nofullave ripërtypëse të debatit publik në Shqipëri u janë servirur dy subjekte daneze. ...
Faqja 4 prej 505« E para...23456...102030...E fundit »