Tre anëtarë të NATO-s do të ndërtojnë bunkerë përgjatë kufirit me Rusinë. Përgatitje për luftë me Putinin?
60 milionë euro do të shpenzojnë tre shtete, Letonia, Lituania dhe Estonia për t’u përforcuar përkundrejt "ariut rus" që mbetet një kërcënim konstant për sigurinë e tyre që nisja e ofensivës ushta...
“Administrata, faktor kyç i integrimit në BE”/ Rama: I kemi rritur dhe do t’i rrisim sërish pagat, por duhet…!
Kryeministri Edi Rama ndërsa ka folur për proceset e hershme të anëtarësimit të Shqipërisë në Bruksel, ka menduar se administrata e tij ishte një trup njerëzish parazitë që nuk bënin asnjë punë dh...
DASH konfirmon vizitën e Blinken në Tiranë, zbulohet agjenda e Sekretarit Amerikan të Shtetit
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Shqipëri dhe Gjermani në periudhën 14-17 shkurt, bëri të ditur Departamenti amerik...
Rama takim me shqiptarë në Luksemburg: Vota e emigrantëve nuk është çështje dëshirash!
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me anëtarë të komunitetit shqiptar në Luksenburg. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nuk ishte shumë...
Aksioni kundër mashtrimit për viza amerikane/ Reagon ambasada e SHBA në Tiranë: Të përkushtuar të punojmë me partnerët tanë
Një aksion i zhvilluar mes Policisë së Shtetit Shqiptar, Prokurorinë e Tiranës mes Njësisë së Hetimit Kriminal të Shërbimit Diplomatik të Sigurisë...
Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, Reuters: Shembulli i parë në Europë
"Porti i Shëngjinit, dikur bazë ushtarake e marinës shqiptare, tani do të presë emigrantë afrikanë, aziatikë dhe të Lindjes së Mesme që do të dërg...
SHBA paralajmëron Kurtin, vjen kthesa e kryeministrit
Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka paralajmëruar pasoja në cilësinë e partneritetit me Kosovën, në rast se kryeministri Albin Kur...
Blinken në 16 shkurt vjen në Shqipëri/ Gjashtë sekretarë amerikanë në kohë trazirash
KOMENT Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë Tiranën më 16 Shkurt. Ndonëse zbardhja e agjendës do publikohet në ditët ...
Lamtumirë Lili Cingu! Homazhe në TKOB për mbretëreshën e valles shqiptare
Mbretëresha e valles shqiptare, Liljana Cingu ndërroi jetë të hënën në moshën 74-vjeçare. Homazhet për nder të artistes së madhe po mbahen në Teat...
Nuk ka stok çështjesh të prapambetura, por buxheti i pamjaftueshëm, thotë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese Holta Zaçaj në një konferencë për media ka bërë me dije se Kushtetuesja nuk ka çështje të prapambetura. Ndërsa bë...