Delingpole: Një tjetër komplot kamikaz nga deputetët për të shkatërruar Brexit me mbylljen në ‘stilin-Trump’
  "Një grup i përbërë nga deputetë të nivelit te lartë" po komplotojnë për të sabotuar Brexit duke 'bere te uritur për para qeverinë brita...
Kush do të na mbrojë nga dhuna? Kryeministri Edi Rama na ankohet ne, ne kërkojmë mbrojtje… ku?
Koment nga: Veritas/ Kemi disa ditë ose muaj që po përballemi me bllokime rrugësh, me bllokime investimesh dhe ndërtimin e rrugëve, me dhunë mb...
Zyra e partisë populiste Gjermane në shënjestër të atentateve me bombë
    Një zyrë partiake që i përkiste Alternativës populiste për Gjermaninë (AfD) në qytetin e Döbeln u bombardua dhe Zyra e Policis...
PRESIDENTI META PËRSËRIT SHANTAZHIN SI ME MINISTRIN LLESHAJ
Koment: VERITAS/ Presidenti Ilir Meta ka marrë në dorë sot listën e 7 ministrave të rinj të propozuar nga kryeministri Rama. Kjo ishte dita e p...
Figura kryesore e ‘Jelekëve të Verdhë’ arrestohet nga policia në demonstratën e Parisit
    (Foto nga: FRANCOIS GUILLOT/AFP/Getty Images)/ Eric Drouet, një nga figurat kryesore në lëvizjen franceze "Gilets Jaunes" (...
Brazil: Bolsonaro premton të pushojë punonjësit komunistë të qeverisë
(AP Photo/Eraldo Peres) Shefi i stafit të presidentit brazilian Jair Bolsonaro, Onyx Lorenzoni, u tha gazetarëve pas një takimi të kabinetit të...
Do të jetë zonja Kathleen Ann Kavalec ambasadore në Tiranë? Kongresi e kthen; tani vendos Trump.
( Foto: Kathleen Ann Kavalec)/ Prej disa muajsh Shqipëria është pa një ambasador të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe sipas gjasave do të q...
Greqia: Ndryshimet në qeverinë e Tiranës?… Kemi një ftohje, por besoj se ‘risjellim’ klimën….
Për herë të parë pas ndryshimeve në kabinetin “Rama”, i pyetur në një intervistë radiofonike se çfarë shënon ndryshimi i ministrit të Jashtëm të S...
Delingpole: Gëzuar Vitin e Ri të gjithëve! Dhe si? Che Guevara dikur tha: “Të shpresojmë të jetë një gjë e mirë. Pa lot … “
Këtu janë disa nga gjërat që unë shpresoj se do të shohim më shumë në vitin 2019. Nuk ka gjasa, e di. Por unë mendoj se është e rëndësishme të fil...
Që mbrëmë në mesnatë përjetojmë temperaturat siberiane, deri minus 14; pritet e hëna
I ftohti polar ka zbritur në të gjithë territorin e vendit tonë. Duke nisur nga mesnata e së mërkurës, temperaturat kanë rënë ndjeshëm dhe zonat v...
Faqja 5 prej 207« E para...34567...102030...E fundit »