BE ‘bombardon’ daljen e Austrise nga Pakti i Kombeve të Bashkuara për Emigracionin, ndërsa Republika Çeke përgatitet të dalë
(FOTO: Kryeministri i Çekisë, Andrej Babiš )   -Komisioni Europian ka bombarduar Austrinë për tërheqjen nga marrëveshja në fillim të ja...
Ministri i ri i Brendshëm/ Skadon afati, presidenti Meta nuk ka vendim për Lleshin
Nga: Zeri i Amerikës/ Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta tha të premten në mbrëmje se ende nuk ka marrë një vendim për të dekretuar ministrin e ...
NIS LËVIZJA PËR SHPËTIMIN E PD DHE SHQIPËRISË, LËVIZJE KONSERVATORE ANTIESTABLISHMENT
Një grup veprimtarësh brenda Partisë Demokratike kanë nisur lëvizjen për shpëtimin e Partisë Demokratike nga rënia në prehrin e pushtetit dhe në a...
Vrasja e gazetarit Khashoggi: Trupin ia tretën në acid!
Një zyrtar i lartë Turk, këshilltari presidencial Yasin Aktay, ka thënë se beson se trupi i Jamal Khashoggi është tretur në acid pasi e kanë bërë ...
Muslimanët radikalë prapa 84 për qind të vrasjeve terroriste në Perëndim, 67 për qind e të huajve të lindur jashtë
Islamistët ishin përgjegjës në një masë 84.27 për qind të vrasjeve terroriste në Perëndim në 2017, me 66.67 për qind të autorëve që vijnë në vendi...
Gafa e bujshme e Hillary Clinton: “Zezakët?… Janë të gjithë njësoj”.
( Hillary Clinton e ka lëshuar veten në një batutë "politikisht jo korrekte". Por publiku, në vend që të reagojë i indinjuar, qesh dhe duartroket....
Miliarda borxhe dhe copë- copë. Kështu e ka zhytur Europën zoti Juncker.
    Borxhet trashëgohen. Dhe ato që Jean-Claude Juncker do t’i lërë Bashkimit Evropian sapo mandati i tij të mbarojë, janë të mëdh...
Ish ‘Tahiri’: 5 minuta intervistë- tre fjalë që nuk mund të thuhen, 3 kërcënime dhe një fjalë fyese të lehtë ‘lepur’.
Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, doli para gazetarëve për të bërë publike vendimin e gjykatës italiane e cila ka pushuar hetimet duke e de...
Pangalos, ish ministër i Greqisë, thotë se ‘kemi ekonominë të dobët’, si mund të tregojmë ‘forcë’ mes fqinjësh.
Teodoros Pangalos, ish-ministri i jashtëm dhe ish-zëvendëskryeministri i Repuliks së Greqisë, është pyetur nga televizioni ‘Skai’ mbi ngjarjen e f...
Thashetheme dhe supozime mbi dorëheqjen e Xhafaj!… Në botën e zhvilluar- të papranueshme: Thorsten Frei.
Intervistë për DW/ Thorsten Frei, raportuesi i grupit parlamentar CDU/CSU për Shqipërinë e quan pozitive dorëheqjen e Fatmir Xhafajt e pret rez...
Faqja 5 prej 187« E para...34567...102030...E fundit »