Ministeriali i ministrave të brendshëm, Balla: Kemi propozuar krijimin e forcave të përbashkëta, konferenca e radhës e Interpol në Tiranë
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp me Johannes Luchner, zv.drejtor i Përgjithshëm i DG Home, në...
Rekord të ardhurash nga emigrantët/ Civici: 2023 ose viti i daljes nga kriza
Eksperti për çështjet e ekonomisë, Adrian Civici ka folur për dërgesat e emigrantëve në pjesën e parë të viti, të cilat kanë shënuar shifra rekord...
Censi, akt patriotik”/ Rama: ‘Askush nuk i jep dot leksione Shqipërisë për minoritetet!’
U zhvillua këtë të mërkurë një ceremoni me rastin e nisjes së censit të popullsisë dhe banesave. Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në këtë ngjarj...
Doktorë djaj
  Frrok Çupi E morët lajmin? Një doktor, madje doktor ligjor në Tiranë, ka vendosur që ‘thyerjen e kockës së kokës’ dhe ‘thyerjen e kock...
Ka të ngjarë që të nisë bashkëpunimi në tregtinë e armëve mes Koresë së Veriut dhe Rusisë.
Pheniani ka të ngjarë t’i kërkojë Rusisë teknologjinë më të fundit për programet e tij bërthamore dhe raketore në këmbim të dërgimit të armëve në ...
Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Escobar: Palët të marrin seriozisht detyrimet e tyre, të dorëhiqen kryetarët e komunave në Veri e të mbahen zgjedhjet e reja
Në prag të takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i dërguari amerikan për Ballkanin,...
“Beleri” turpëron gazetarin grek në Washington
Nga T. Çela Një gazetar grek, që për ironi të fatit të tij ngjan si sozi e Sadam Husein, i ka bërë zëdhënësit të Departamentit Amerikan të Shte...
Tre konsiderata në një ditë
Nga Edi Rama  1. Javën e ardhshme Shqipëria do të drejtojë Këshillin e Sigurimit, bash në momentin kur e gjithë bota mblidhet në Asamblenë e Ko...
E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE: Von der Leyen flet para eurodeputetëve.
Bashkimi Europian duhet të përcaktojë sa më shpejt një vizion të qartë për zgjerimin e unionit. Ky ishte mesazhi që dha presidentja e Komisionit E...
Të hënën nis censi/ Soreca: Procesi, me rëndësi edhe për rrugën drejt BE
Ambasadori Luigi Soreca, i ngarkuari me Punë në Tiranë ka qenë pjesë e aktivitetit të organizuar për Censin e Popullsisë dhe Banesave që pritet që...