Dumani paralajmëron Berishën: Nuk më sfidon dot!
Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani, lexoi raportin vjetor 2023, të institucionit që ai përfaqëson, në Komisionin e Ligjeve. Dumani u shpr...
Kreu i SPAK: Drejtues të Policisë, bashkëpunëtorë me krimin e organizuar
Teksa ka raportuar para deputetëve të Komisionit të Ligjeve dhe të Sigurisë Kombëtare, kreu i SPAK, Altin Dumani, e ka quajtur ulëritëse lidhjen e...
“Problemet e Ballkanit Perëndimor janë edhe të Evropës”, Cameron: Premtoj se do të vij përsëri, urime për gjithçka keni arritur
Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron theksoi se problemet e Ballkanit Perëndimor janë edhe të Evropës. Në konferencën për mediat me kryemin...
“Jam këtu për sukseset e Shqipërisë”, Cameron në Tiranë: Emigracioni është problem i gjithë Europës dhe ju e keni përballuar
Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron ka deklaruar gjatë fjalës së tij në Kryeministri se ka ardhur në Shqipëri për sukseset e v...
Urdhër arresti ndaj Netanyahut, Blinken paralajmëron sanksione ndaj Gjykatës Ndërkombëtare Penale
Administrata e presidentit Joe Biden është e gatshme të punojë me Kongresin për të vendosur sanksione potenciale kundër zyrtarëve të Gjykatës Penale Ndërkombëtare lidhur me kërkesën e prokurorit p...
Altin Dumani: ‘Menaxhimi i Call Center në duar të grupeve kriminale’.
Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Altin Dumani thotë se pastrimi i parave mbetet një shqetësim. Gjatë raportimit para deputetëve në Ko...
Dumani, kreu i SPAK thotë se “janë sekuestruar pasuri me vlerë 41 milionë euro”.
Kreu i SPAK, Altin Dumani po raporton para Komisionit të Ligjeve në lidhje me raportin vjetor të prokurorisë së posaçme. Ai tha se në total janë s...
Falsifikoi 5 vepra të Ismail Kadaresë dhe i shiste si kopje origjinale, detyrim paraqitje për pronaren e “Librit Universitar” në Tiranë
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetim ndaj pronares së një librarie, për falsifikim. Mësohet se kjo shtetases ka falsifikuar 4 vepra letrare të shkr...
Ironia e fatit/ Presidenti iranian udhëtonte në një helikopter të prodhuar në SHBA
Vdekja e presidentit iranian, Ebrahim Raishi, në një aksident me helikopter të dielën po merr një kthesë të re. Sipas të dhënave të cituara nga...