Edi Rama e ftoi për deputete, flet inxhinierja Luljeta BOZO: ‘Më erdhi papritur! E pranova ftesën’.
 (Foto: Inxhinierja Luljeta BOZO) Inxhinierja e njohur Luljeta Bozo, thotë se ftesa që i ka bërë kryeministri Rama për të garuar për depute...
Grenell përsëri godet Kurtin: Do të jetë edhe kundër Bidenit, ai është me të vërtetë anti-Amerikë
Emisari Special i Donald Trump, Richard Grenell, për dialogun Kosovë-Serbi ka goditur sërish kryetarin e VV’së, Albin Kurti, raporton Gazeta Expre...
Sot humbëm kompozitorin Agim Krajka, ndërroi jtë në moshën 83 vjeç
Është shuar në moshën 83-vjeçare kompozitori i njohur shqiptar Agim Krajka. Lajmi është bërë i ditur nga djali i tij përmes një postimi në rrjetet...
Ndahet nga jeta regjisori Kujtim Gjonaj, mesazhi i djalit: ‘Idhulli im!’. Ruçi, mesazhin e parë: ‘Kronikan i spikatur i jetës dhe botës shqiptare’.
Dje ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare regjizori dhe skenaristi i mirënjobur, Kujtim Gjonaj. Djali i tij, Genti Gjonaj ka shkruar në ‘Facebook” ...
U ekzekutua sot pranë piramidës në Tiranë/ Cili është Behar Sofia?
Behar Sofia, 66-vjeçari që u vra me dy plumba mëngjesin e sotëm është një emër i njohur në botën e krimit. Ai u arrestuar gjatë një operacioni ...
‘O shokë vdekça nga kënga!’. Lefter Çipa, poet dhe mjeshtër i polifonisë, e merr seriozisht dhe ndahet nga jeta sot në mëngjes
  Mëngjesin e sotëm është shuar në moshën 79-vjeçare poeti vlonjat Lefter Çipa, pas një beteje të gjatë me sëmundjen. Ai njihet si njer...
Dr. Tritan Kalo udhëton me autobuz, as ka vilë as ka mijëra euro
Nga: Prof. As. Dr Rustem Celami: Mantelbardhi etalon, kapacitet real i kalibrit ekslences kliniko shkencore perendimore, di edhe te thote jo, s...
Aktori Anton Qesari ndahet nga jeta. Lajmin e jep djali i tij, Edoni
Aktori i njohur shqiptar Andon Qesari është ndarë sot nga jeta në moshën 78-vjeçare. Ai u nda nga jeta mëngjesin e të shtunë, më 13 shkurt, pas nj...
Yuri Kim infektohet me Covid-19: ‘Jam në vetizolim…’.
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim është infektuar me Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga vetë ambasadorja e SHBA në Tiranë. Lajmin e jep vetë Yur...
Shërohet doktor Pipero: Ndihem i çliruar, ndodhem në Razëm. E përfolën se është në Itali
Doktori i njohur, Pëllumb Piperi i cili u infektua me covid-19 vetëm pak dit pasi kishte marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer, ka njoftuar se ësh...
Faqja 1 prej 5912345...102030...E fundit »