Një person në Atlanta qëllohet me armë pse tha me humor se “votoi për Trump”.
(FOTO: 32 vjeçari i vrarë, Mormom)   Një person është qëlluar pë vdekje jashtë një bari në Atlanta pasi ai, duke bërë shaka tha se “ka ...
Donald Trump mohon se do të ketë rrëmujë gjatë tranzicionit
(FOTO: Donald Trump dhe Sen. Chris Christie i cili u zëvendësua si shef i ekipit të tranzicionit)   Presidenti i zgjedhur i Shteteve të...
Giuliani favorit për sekretar shteti
  (FOTO: Rudy Giuliani) Mike Pence, zëvendës- president i zgjedhur i SHBA, po i jep dorën e fundit ekipit të tranzicionit për në Shtëpinë e...
Malloh, një mbështetës i Trump, shkrimtar dhe profesor, propozohet në staf.
(FOTO: Theodore Roosevelt Malloch, autor, profesor dhe gazetar)   Theodore Roosevelt Malloch, një mbështetës i Donald Trump që në fillim të ...
Sanders: Demokratët i humbën zgjedhjet sepse u fokusuan te “Elita Liberale” dhe injoruan klasën punëtore”./ VIDEO/
(FOTO: Senatori Bernie Sanders) Në një program të  CBS “Face The Nation,” të Dielën në mbrëmje, Senatori Bernie Sanders, ish kandidat i Demokra...
Pse kishin thënë se Bannon e të tjerë janë “të egër” për shqiptarët?!
(FOTO: Stephen Bannon dhe Reince Priebus, të zgjedhur nga Donald Trump si pjesë e administratës presidenciale) Veritas.com.al/ Stephen Banno...
Trump: “Unë do të marr 1 dollar në vit si President”.
Presidenti i zgjedhur, Donald Trump do të marrë 1 dollar në vit pagë si president, sipas revistës “The Hill”. Trump e shpalli këtë ditën e Diel...
Fjalimi i Presidentit Trump për ndryshimin e Amerikës dhe të botës, për “tharjen e kënetës”/ VIDO
  Presidenti i zgjedhur mban fjalimin pë Establishmentin e ri politik te Amerikes. Dëgjojeni, nuk ka fjalë që e shpjegon, veç të dëgjohet. ...
Jo, Donald Trump nuk e ka abandonuar premtimin për shfuqizimin e Obamacare
Mediat kryesore janë duke raportuar se Presidenti i zgjedhur Donald Trump po heq dorë nga shfuqizimi i programit Obamacare, sepse ai tha se mund t...
Rusia lëshon një kërkesë ndërkombëtare për arrestimin e George Sorros/ VIDEO
  Shërbimi sekret Rus ka arritur në përfundimin se George Soros po përdor monedhën e huaj për të nisur një sulm kundër monedhës Ruse në tr...
Faqja 32 prej 35« E para...1020...3031323334...E fundit »