Tucker Carlson: Trazirat nuk kanë të bëjnë me George Floyd ose drejtësinë racore. Ato kanë lidhje me Trump dhe kapjen e pushtetit
Javën e kaluar, të gjithë ne kemi parë kaosin të shkatërrojë vendin tonë të dashur. Dhuna dhe shkatërrimi kanë qenë kaq dërrmuese, aq tronditëse, ...
Shtetet e Bashkuara/ NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin.
NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin një natë pas sulmeve ndërsa homazhe per George Floyd mbahen në të gjithë vendin Polic...
Biden deklaron se “10 deri 15 për qind” e amerikanëve janë “njerëz jo shumë të mirë”
  Ish zëvendës-presidenti amerikan Joe Biden pohoi të enjten se "10 deri 15 për qind" e amerikanëve janë "thjesht njerëz jo shumë të mirë"...
Tucker Carlson: ‘Sa net të tjera si kjo?. Pyes para se të mos mbetet asnjë Amerikan që të shërbejë si oficer policie?’
Tucker Carlson hapi programin  e tij të martën në mbrëmje duke mbrojtur zbatimin e ligjit dhe duke shkatërruar ata që kanë mbrojtur rebelët dhe gr...
Shkatërrohet karriera politike e Eliot Engelit, kongresmeni demokrat dhe mik i shqiptarëve, bën skandal politik në ShBA
Miku i shqiptarëve në ShBA, kongresmeni Eliot Engel, është përfshirë në një tjetër skandal gjatë ditës së djeshme kur u dëgjua derisa fliste me mi...
Donald Trump: Ruani New York-un dhe thirrni Gardën Kombëtare
  Presidenti Donald Trump, të martën kërkoi që drejtuesit e New York-ut të thërrasin Gardën Kombëtare për të mbrojtur qytetin. "NGRINI ...
Tucker Carlson: Udhëheqësit tanë kanë drojë dhe gënjejnë për trazirat, ndërsa kombi është në zjarr.
Kombi u gjend në flakë këtë fundjavë. Askush në krye nuk u ngrit për të shpëtuar Amerikën. Udhëheqësit tanë u grindën. Ata janë frikësuar. Ata mba...
Ish-anëtari e quan Antifa si një grup që lufton për asgjë, por është ‘ideologji e dështuar e majtë’
Një ish anëtar i organizatës radikale Antifa tha për "Angle Ingraham" të hënën se pretendimi i grupit për të qenë "antifashist" është një "narrati...
Çfarë është Antifa, grupi majtist i lidhur me protesta të dhunshme?
Nga: Fox News Antifa, lëvizja militante e majtë që e quan veten "antifashiste", nuk ka asnjë hierarki organizative të caktuar ose një proces an...
Richard Burr, shef i Inteligjencës së Senatit, tërhiqet për t’ i hapur rrugë hetimit nga FBI
Kryetari Republikan i Komitetit të inteligjencës së Senatit të SH.B.A. do të tërhiqet, ndërsa FBI do të kryejë një hetim për tregtinë e brendshme....
Faqja 5 prej 46« E para...34567...102030...E fundit »