Kosova ndalon targat serbe/ Vuçiç thërret me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Kurti: Nuk po ndodh asgjë e jashtëligjshme!
Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiç ka thirrur në seancë urgjente Këshillin e Sigurisë Kombëtare të martën në orën 10:00. pas vendimit të Ko...
Atentat ndaj Zoran Zaev, Shërbimet Sekrete të Greqisë ndërhyjnë në kohë
Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev. Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes...
Kurti i kërkon Ramës mbledhjen e përbashkët. Kryeministri: ‘Të fillojmë përgatitjet për mbledhjen e dy qeverive
Në një letër urimi dërguar Ramës për krijimin e qeverisë së re, Kurti i ka bere ftese Rames që të vizitojë Kosovën. "Duke ju uruar suksese gjat...
Vuçiq pas takimit me Merkel: Së shpejti nënshkruhet marrëveshja për autostradën Nish-Prishtinë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot ka vizituar Serbinë ku është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Gjatë takimit të ty...
Në vend të anëtarësimit në BE, Serbia dhe Shqipëria do të mund t’i rishikojnë kufijtë/ Timothy Less, diplomat britanik në Bosnjë
Timothy Less, ish-diplomat britanik në Bosnje e Hercegovinë dhe profesor në Qendrën për Gjeopolitikë dhe Strategji në Universitetin e Cambridgeit ...
Forumi i Bledit nën hijen e “Ballkanit të Hapur”. Rama, Vuçiç e Zaev bëhen bashkë në Slloveni
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar Aleksandar Vuçiç dhe Zoran Zaev në Slloveni. Liderët janë bërë bashkë në kuadër të Forumit të Bledit...
‘Ballkani i Hapur’/ Hapet pika e përbashkët kufitare me Malin e Zi në Grabom të Malësisë së Madhe
Është hapur sot në Grabom të Malësisë së Madhe një pikë  e përbashkët kufitare me Malin e Zi, në vazhdën e lehtësimit të lëvizjes drejt një Ballka...
Grenell: Kurti gaboi që s’mori pjesë në “Ballkanin e Hapur”, Rama vizionar, nuk e komentoj ”non grata-n” e Berishës
Pas vizitës në Serbi, ish-i dërguari i presidentit Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, zgjodhi të vizitojë Shqipër...
Rama: Ligji i luftës me Greqinë është një paradoks i vërtetë!
  I pyetur nga gazetarja Greke për Ligjin e Luftës dhe Çështjen e Përcaktimit të Kufijve detarë me Greqinë Kryeministri Edi Rama, u shpreh se ...
200 vjet nga Revolucioni Grek/ Sot u inaugurua Parku Helen buzë liqenit të Farkës në Tiranë.
Po afrohet dita e celebrimit te 200 vjetorit te Revolucionit Grek. Por ngjitur me kete ngjarje te madhe per popujt e gadishullit tone dhe Evropes,...
Faqja 1 prej 5612345...102030...E fundit »