Turqia burgos përjetë 3 gazetarë; 73 gazetarë ndodhen prapa hekurave
(FOTO: Dy vëllezërit gazetarë, Ahmet Altan, majtas, dhe vëllai i tij  Mehmet Altan janë mes të dënuarve përjetë)/ Një gjykatë në Turqi ka dënua...
Thaçi, një ditë para festës së Pavarësisë së Kosovës, firmos marrëveshjen për dorëzimin e kufijve.
Menjëherë sapo ka nënshkruar marrëveshjen e ‘Demarkacionit”, dmth., të ndryshimit të kufijve me presidentin e Malit të Zi, presidenti i Kosovës, H...
Hashim Thaçi është ideator i ndarjes së Kosovës, jo Serbia/ FoNet
Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, e cila “nuk mendon” se ...
Zëvendës-kancelari austriak thotë se ‘Kosova, padyshim është pjesë e Serbisë’. Austria distancohet nga deklarata.
Zëvendës-kancelari i Austrisë, Heinz-Christian Strache, ka dhënë mendimin e tij pas asaj se BE-ja dëshiron ta bindë Serbinë që ta njohë Kosovën si...
Shkëmbimi i kufijve nuk bëhet pa tragjedi/ Ish ministri i Jashtëm…
Ish-Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, ka thënë se ndryshimi i kufijve s’mund të bëhet pa tragjedi dhe humbje të jetëve të n...
Efektet e votës sonë në OKB kundër SHBA/ Ivica Daçiq: Shtëpia e Bardhë ka më shumë mirëkuptim mbi Serbinë
-Po vijnë sinjalet e para të votës së Shqipërisë kundër SHBA. Ivica Daçiq e vlerësoi si shumë të mirë takimin që kishte me sekretarin amerikan të ...
Media e Kosovës pyet: Sa Kushtoi Çanta ‘Louis Vuitton’ e Anita Haradinajt?
Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitt...
Presidenti i Greqisë, Pavlopulos: Shqipëria- o me BE dhe NATO, o me të drejtat inekzistente të nazistëve.
  Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos ka folur mbi ccështjen shqiptare edhe në takim me presidentin e Gjeorgjisë, Giorgi Margvelashvili, ...
Dokumenti i KE: BE nuk i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës.
Strategjia e Bashkimit Europian, që pritet të publikohet nesër, i referohet në shumë raste Kosovës dhe Serbisë. Aty kërkohet ‘normalizimi i raport...
Koment/ Gjykatë Speciale apo Tërheqje Speciale?!
Trysnia e shtuar ndërkombëtare dhe paralajmërimet nga diplomatët perëndimorë për pasoja të ashpra, i kanë shtyrë liderët institucionalë në Kosovë ...
Faqja 1 prej 1312345...10...E fundit »