Moska, si e lexon ‘Shqipërinë e Madhe’? Një mundësi “për konflikt’”, thotë
Moska zyrtare ka vlerësuarse nën ombrellën e NATO-s po minohen themelet e stabilitetit. Kjo vjen pas deklaratave për bashkimin e Kosovës me Shqipë...
Athinë: Bomba që shpërtheu jashtë bankës në qendër të qytetit, nuk ka akoma përgjegjës.
Shpërthimi i një bombe jashtë zyrave të  Bankës në qendër të Athinës, dje pasdite, e Mërkurë, shkaktoi dëme të vogla në ndërtesë, por asnjë të pla...
Vuçiç ‘u lutet” Ramës dhe Thaçit që të mos flasin për bashkim me Kosovën…
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të ...
Referendumi në Turqi nuk i plotësoi standardet e Këshillit të Evropës
Referendumi për ndryshime kushtetuese i mbajtur dje në Turqi nuk i ka plotësuar standardet e vëna nga Këshilli i Evropës, ka thënë sot kryetari i ...
Vetëm turqit e Shqipërisë i thanë “Jo” Erdoganit
Sipas rezultateve të para të shpallura nga numërimi i votave të ardhura nga diaspora turke, shtetasit turq në Maqedoni kanë votuar me 57,97 % pro ...
Erdogan shpall fitoren edhe pse numërimi vazhdon. Plas dyshimi. Zëvendëskryeministri thotë se “Jo” është me e fuqishme.
(FOTO: Mbështetësit e Erdogan kanë nisur festimet jashtë selisë së Partisë AK të Erdogan)/ Kryeministri Turk ka shpallur fitoren në referendumi...
Qeveria e Maqedonisë denoncon “ndërhyrjet në punët e brendshme nga Tirana”, thërret ambasadorin shqiptar.
(FOTO: Ambasadori Fatos Reka) Ministria e Jashtme e Maqedonisë thërriti  ambasadorin shqiptar në Shkup,  Fatos Reka, për të dhënë shpjegime mbi...
Vuçiç i Serbisë anulon vizitën në Kosovë; “nuk e dua shantazhin”- ka thënë
Vizita e paralajmëruar e Alexander Vuçiç në Kosovë- siç ishte paralajmëruar- nuk do të bëhet. Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ...
Vuçiç i Serbisë- sot në Moskë për takimin me Putin
Vetëm pak ditë para zgjedhjeve presidenciale, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, njëherësh kandidat për president, udhëtoi në Moskë, ku do ...
Maqedonia drejt një “shteti homogjen” sllav.
Nga: Veritas.com.al/ Në kulmin e krizës politike që ka mbërthyer shtetin e Maqedonisë, dy kundërshtarët sllav (Gruevski dhe Zaev) mund të gjejn...
Faqja 40 prej 45« E para...102030...3839404142...E fundit »