Bota, e tronditur për tragjedinë e Stambollit natën e Vitit të ri: “Zemrat tona janë në Turqi”.
Pas sulmit barbar, natën e Vitit të Ri, në një klub nate në Stamboll, ku një person i armatosur vrau 39 persona dhe plagosi 65 të tjerë, Turqisë i...
Mbrëmja e Vitit të Ri/ Sulmi i Stambollit: “Njerëzit shkelnin me këmbë njerëzit e tjerë”
( Foto: Të paktën 39 persona u vranë dhe 65 u plagosën në sulmin në një klubi në modë në Stambolli, natën e Vitit të Ri). Një i mbijetuar i sul...
John Kerry sulmon qeverinë e Izraelit, mbron rezolutën e U.N.
(FOTO: John Kerry, sekretar shteti i Shtteve të Bashkuara, gjatë fjalimit në Departamentin e Shtetit)   Sekretari i Shtetit, John Kerry...
Siri: Bombardimet ajrore shkaktojnë përsëri vdekje: 22 civilë, ndër të cilët 10 fëmijë
  (Foto: Tanke turq që janë përfshirë në operacionet ushtarake kundër shtetin islamik kthehen nga Siria). Avionë të panjohur kanë bomba...
Rusi: gjendet kutia e zezë e avionit të rrëzuar nw Sochi. VIDEO
Gjendet kutia kryesore e zezë e avionit ushtarak që u rrëzua në Detin e Zi me 92 persona në bord ndërsa sapo qe nisur për në Siri, ka njoftuar sot...
Konferenca e paqes në Paris: Një “proces Dreyfus”, për ministrin izraelit të Mbrojtjes
(Foto: Avigdor Lieberman u ka bërë thirrje Hebrejve të Francës të vendosen në Izrael, "e vetmja përgjigje për këtë komplot"). Ministri izraelit...
Putin, i vendosur t’i qëndrojë më këmbë terrorizmit
(FOTO: Presidenti rus Vladimir Putin)/  Tani është prova e liderëve ti qëndrojnë më këmbë përballë terrorizmit, shkruan Conservative Tribune në...
Turbullira në Tokën e Shenjtë. Netanyahu: Izraeli mund të rishikojë lidhjet me OKB.
(FOTO: Kryeministri i Izraelit, Benjamin Natanyahu)/ Izraeli do të rivlerësojë lidhjet e tij me Kombet e Bashkuara pas miratimit nga Këshilli i...
Bie një avion rus në Detin e Zi. vdesin 64 artistë, 9 gazetarë 8 ushtarakë të lartë.
  Ekipet e shpëtimit po mbartin, sot 25 dhjetor 2016 në Sotchi, bagazhet dhe efektet personale të pasagjerëve të një avioni ushtarak rus q...
Moska nën sulm terrorist?… VIDEO
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes në Moskë) Moska është tronditur mëngjesin e sotëm nga një shpërthim i fuqishëm. Shpërthimi, që zyrtarët e Mos...
Faqja 11 prej 17« E para...910111213...E fundit »