SHKURT: Skuadra e shpëtimit që sapo arriti në hotel thotë se ka “shumë të vdekur”- ANSA
  Frika është se deri 30 vetë kanë vdekur në Hotelin italian pasi u përfshi nga orteku. Orteku ndoqi “radhën” e disa tërmeteve në zonën e ...
Italia në shock: Orteku pushton Hotelin në Rigopiano, Abruzzio; ka shumë të vdekur.
Ka shumë të vdekur në hotelin që përfshiu orteku- tha një zyrtar is hpëtimit. Orteku është nxitur nga tërmeti i të Mërkurës. Skuadrat e shpëtim...
Italia Qendrore goditet nga disa tërmete; të gjithë jashtë!/ FOTO
(Në Romë studentët kanë mbushur shehshet e shkolave dhe rrugët; metrotë janë mbyllur)/  Një tërmet i të fuqishme dhe shtatë të vegjël kanë  Ita...
Të lindurit e këtij shekulli nuk besojnë më se Mbretëria e Bashkuar është Vend Kristian.
Më pak se një e treta e të lindurve në këtë shekull (pas vitit 1990)  besojnë se Britania është një vend Kristian, ndërsa më shumë se 40 për qind ...
Stuhi e tmerrshme ngricash përplaset mbi Francë e Gjermani. FOTO.
(FOTO: Pamje nga Lion-sur-Mer, në veri të Francës)/ Një stuhi ngricash  ka përfshirë Europën Perëndimore, duke shkaktuar ndërprerje të energjis...
Një anije Amerikane hap zjarr mbi anijet Iraniane në Gji.
  (FOTO: Momenti kur Forcat detare Amerikane qëllojnë mbi anijet Iraniane gjatë incidentit të Fortesës së  Hormuzit)/ Para tre orësh/ V...
Evropa në mot të ngrirë, më shumë se 20 viktima nga të ftohtit.
Temperaturat e akullta në të gjithë Evropën kanë lënë më shumë se 20 të vdekur. I ftohti arriti në pika të pabesueshme, thuajse absurde kur u mbul...
Clepper i Inteligjencies Amerikane thotë se akti i Putin ishte “akt lufte”
(FOTO: Vladimir Putin dhe James Clapper)/ Shefi i Inteligjencies së Shteteve të Bashkuara, premtoi sot se do të shpjegojë pse Rusia bën sikur a...
Ramush Haradinaj arrestohet në Francë. Reagojnë politikanët shqiptarë
  (FOTO: Ramush Haradinaj me të shoqen në Prishtinë- Foto Arkiv)/ Televizioni evropian Euronews ka raportuar për arrestimin e liderit t...
Papa i ardhshëm thotë se Trump mund të jetë “Presidenti më i mirë”, si Reagan
( FOTO: Kryepeshkopi i Vjenës, Kardinali Schönborn)/ Kryepeshkopi i Vjenës i cili është piketuar si Papë i ardhshëm, ka lënë të kuptohet se zgj...
Faqja 61 prej 66« E para...102030...5960616263...E fundit »