Trump sugjeron që të ndiqen “të gjitha rrugët” pas urdhrit të gjykatësit të Hawaii
Në një miting gjatë natës së të enjtes, Presidenti Trump reagoi ndaj gjykatësit të Hawaii qw ka ndaluar zbatimin e urdhrit ekzekutiv për hyrjen në...
Zgjedhjet në Holandë: Fiton kryeministri që ishte, me minus tetë deputetë
(FOTO: Kryeministri holandez, Mark Rutte, i cili fitoi zgjedhjet)/ Kryeministri Mark Rutte i qendrës së djathtë, dje në mbrëmje gjatë festimeve...
Viktimat e diktaturës komuniste protestojnë kundër emërimit të Xhafës si Ministër.
(FOTO: Presidenti i Republikës, Nishani, në një fjalim mbi viktimat e diktaturës në mjediset e burgut të Spaçit)/ Propozimi i Fatmir Xhafaj për...
Zoti Basha, për herë të parë flet hapur kundër George Soros.
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj letrës së gjashtë senatorëve amerikanë drejtuar sekretarit Amerika...
Europol thotë se Shqipëria – “burim kryesor” i kanabisit. Por BE nuk dëgjon nga ky vesh.
Europol dhe BE nuk janë larg nga njëri tjetri; madje janë bijtë e një “nëne” që quhet Europë. Por ndërsa Europol denoncon se ka krim droge në S...
6 senatorë Amerikan i shkruajnë zotit Tillerson. Jo!, reformës Lu-Xhafa, alarmi për drogën dhe zgjedhjet!
(FOTO: Sekretari i shettit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson)/ Senatori Mike Lee (Republikan, nga shteti Utah) dhe një grup Senatorësh i b...
Lulzim Basha me ambasadorët e BE-së kanë biseduar për emrat e qeverisë teknike.
Në drekën e zhvilluar në qendër të Tiranës, Basha dhe aleatët e tij në opozitë komunikuan me ambasadorin e Gjermanisë, Kroacisë, Hungarisë, Poloni...
Sot zgjedhjet parlamentare në Holandë, çelësi i Europës për pastaj.
( FOTO: Geert Wilders, majtas, dhe kryeministri Mark Rutte dolën "kokë më kokë" gjatë debatit televiziv)/ Votuesit po shkojnë në qendrat e voti...
Sot, Dita e Verës, nga Perëndesha e Gjuetisë në festën e veroreve dhe ballokumeve.
Cila është origjina e kësaj Feste që na mbledh të gjithëve në një urim dhe në një celebrim?! Që në kohët antike, “tempulli i 14 Marsit”, Dita e...
Basha po drekon me ambasadorët; BE e dominuar nga liberalët mban anë kundër protestës.
Kryetari i PD në opozitë, Lulzim Basha, ka lënë për pak kohë Çadrën e Lirisë së protestuesve në Bulevard, dhe ka nisur një drekë punë me ambasador...
Faqja 430 prej 480« E para...102030...428429430431432...440450460...E fundit »