Basha, me dy vajzat përdore, del nga selia e PD-së dhe niset për në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’
  Kryetari i PD-së i shoqëruar nga familja e tij, nga bashkëshortja Aurela dhe dy vajzat, Dafina dhe Viktoria, sapo ka dalë nga selia e PD...
PROTESTA E OPOZITËS SOT NË ORA 12.00. BLLOKOHET TIRANA. KA RAPORTIME SE EDHE NË QYTETE TË TJERË KA BLLOKIME PËR TIRANË
(FOTO: Nisja nga Shkodra sot në mëngjes)/ Siç është njoftuar prej shumë ditësh, sot Opozita zhvillon një protestë nga mbarë vendi, me qendër në...
Gazetaren Albana Xharra e rrahin barbarisht pak pas mesnatës
Policia e Kosovës ka konfirmuar për Koha.net se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00. Pas goditjeve fizike që ka pësuar gazetarja e njohur dhe 'pro...
‘Po shkon të bëjë Mrekullitë!’ Charlie Hebdo njollos presidentin riosh të Francës me gruan 64 vjeçare shtatzënë.
(FOTO: Kopertina e revistës Charlie Hebdo, Francë)/ Revista satirike Franceze Charlie Hebdo po sulmohet nga majtistët që e kanë akuzuar për 'pu...
Nesër, 2000 policë në ‘gjueti’ të Protesës së Opozitës
Protesta e opozitës paraditen e së shtunës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të angazhojë një numër të lartë punonjësish policie, të cilët pri...
Historia e frikshme e dy policëve në gjurmim të drogës.
(FOTO: Kanioni ku u izoluan policët)/ Dy punonjës policie kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Progonatit- Tepelenë që para 24 orësh. Kishin h...
E DUAN- S’E DUAN, TË GJITHË ME PROTESTËN 13
Nga Laert Skiro/ Duket se data 13 është zgjedhur si sfidë ndaj paragjykimeve. Partia Demokratike i ka hyrë udhëtimit të protestës bashkë me ale...
Çfarë na thotë deklarata e Ilir Metës për dorëheqje si President?
Frrok Çupi/ Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i sapo zgjedhur President i Republikës, ka deklaruar sonte në emisionin televiziv 'To...
Kolegji Zgjedhor hedh shortin për ankesën e Opozitës ndaj KQZ. Ja lista e gjyqtarëve. Relator Gjin Gjoni.
(FOTO: Gjatë hedhjes së shortit në Gjykatën e Apelit)/ Dje Opozita vendosi të ankimojë ligjshmërinë e pranimit të listave të 18 qershorit në Ko...
Liberalët vihen në mbrojtje të Comey. Tom Perez- kryetar i Demokratëve iu bashkohet protestave para Shtëpisë së Bardhë.
Kryetari i Komitetit Nacional Demokratik (DNC) - Tom Perez iu bashkua protestave jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndërsa liberalët janë mbledhur në prot...
Faqja 447 prej 516« E para...102030...445446447448449...460470480...E fundit »