Sot, Dita e Verës, nga Perëndesha e Gjuetisë në festën e veroreve dhe ballokumeve.
Cila është origjina e kësaj Feste që na mbledh të gjithëve në një urim dhe në një celebrim?! Që në kohët antike, “tempulli i 14 Marsit”, Dita e...
Basha po drekon me ambasadorët; BE e dominuar nga liberalët mban anë kundër protestës.
Kryetari i PD në opozitë, Lulzim Basha, ka lënë për pak kohë Çadrën e Lirisë së protestuesve në Bulevard, dhe ka nisur një drekë punë me ambasador...
Kryeministri paraqet katër ministrat e rinj të qeverisë së “ribërë” Socialiste. VIDEO
  Kryeministri Edi Rama, sapo ka dalë nga mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste, ka bërë publik emrat e 4 ministrave të rinj të qeveri...
Shtëpia e Bardhë: Një person kapet duke prishur gardhin rrethues, teksa presidenti Trump ndodhej në Shtëpi
(FOTO: I dyshuari ka kapërcyer gardhin rreth mesnat- tha Shërbimi Sekret)/ Një burrë u arrestua të shtunën pasi u kap duke prishur një copë të ...
Pas Tahirit pritet largimi i 7 ministrave të Rilindjes. Dërgohen në bazë.
Ndryshimet në qeveri nuk do të mbarojnë me dorëheqjen e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm. Me sa duket kjo ëhstë arsyeja që qeveria po von...
SAIMIR TAHIRI NUK ËSHTË MË MINISTËR, POR KA HESHTJE ZYRTARE. DREKË LAMTUMIRE ME SHEFAT E POLICISË
Nga: Veritas.com.al/ Saimir Tahiri është shkarkuar nga detyra si Ministër i Punëve të Brendshme. Deri poak më parë ishte thënë se ministri Tahi...
Duke lëshuar Tahirin, zoti Rama arrin një qëllim e gjysmë
  Që në mëngjes mediat pranë qeverisë kanë njoftuar se sot “ministri Tahiri pritet që të shpallë dorëheqjen”. Këtë do ta bënte përmes një ...
Ku janë 1300 kontenierët ? Këtu po, por ku? Fqinjët tregojnë me gisht dhe alarmohen. Ca media në Shqipëri i hedhin “ujë” helmit.
Para pak ditësh disa media në Tiranë morën në mbrojtje “1300 kontenierët e helmit” dhe thanë se nuk ekzistojnë. Telefonuan edhe një “media” në Ita...
Juria, në vend që të aplikohej në Drejtësi, po aplikohet në Politikë
Nga Laert Skiro/ Sot Partia Demokratike dhe aleatët  opozitarë që udhëheqin protestën popullore “Për Zgjedhje të Lira dhe të Ndershme” me qever...
Vettingu vetë po hyn nëpër gjirize antikushtetuese dhe kolapsi.
Nga Veritas.com.al/ Sipas ekspertëve të ligjit, Kuvendi i Shqipërisë dhunoi kushtetutës e Republikës ditën që e shtyu Vetttingun edhe shtatë di...
Faqja 449 prej 498« E para...102030...447448449450451...460470480...E fundit »