George Soros, arkitekt i grushteve të shtetit
"Dc Leaks" ka publikuar një "dosje të nxehtë" që ka të bëjë me miliarderin filantrop George Soros. Qindra e-maile të vjedhura prej organizatës së ...
Një bebe i lindur në avionin Cebu Pacific fiton njëmilionë milje fluturim
  Këtu është një fëmijë që ndoshta mësoi të fluturojë para se të qajë për herë të parë në jetë, shkruan CNN duke nisur lajmin. Sapo ka ...
Qeveria e Kosovës nuk do të shkojë në takimin Rama –Vuçiç
Vizita e zëvendës presidentit të SHBa, Joe Biden në Kosvë, u përdor dhe u keqpërdor nga politika zyrtare. Vizitës iu bë një jehonë e madhe veçanër...
Meta e do Ramën, por jo qeverinë
Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka folur sot për ndryshimet ne qeveri që sipas tij janë të mirëpritura nga LSI-ja, nëse do të përshpejtonin reformat. ...
Rio 2016:Policia e Brazilit ndalon dy notarët amerikanë te avioni drejt Amerikës
    By Rodrigo Viga and Daniel Flynn | RIO DE JANEIRO   Policia Braziliane ndaloi dy notarët Olimpik kur këta po merrnin av...
Joe Biden takohet me krerët e shtetit të Kosovës
Zëvendëspresidenti i SHBA, Joe Biden zhvilloi sot takimin me kryeministrin Isa Mustafa. Takimi u zhvillua në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ish...
Joe Biden shpreh ngushëllime për viktimat e NATO-s në Beograd
  Zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara gjatë vizitës në Beograd ditën e Martë me qëllim normalizimine  amrrëdhenieve mes Kosovës dhe Se...
Nxitimi i stadiumit, zhduket tuneli që e lidh me selinë e qeverisë
Pse u shpejtua kaq shumë fillimi i ndërtimit të Stadiumit Qemal Stafa? Pse u shemb, në nxitim e sipër, fasada dhe basorelievi, edhe pse ishte prem...
Wikileaks/ Hillary merr këshilla nga Soros për Shqipërinë
Gazeta Telegraf e Tiranës ka botuar para tre ditësh një pjesë të kabllogrameve të Wikileaks, në të cilat ka "rrjedhur" korrespondenca mes Clinton,...
Rio: Grabiten notari amerikan Ryan Lochte dhe tre të tjerë
Fituesi i medaljes së artë Ryan Lochte dhe tre të tjerë anëtarë të të tjerë të ekipit të notarëve të Shteteve të Bashkuara, u plaçkitën në Rio. ...
Faqja 468 prej 472« E para...102030...466467468469470...E fundit »