Papa Francesku fajëson Evropën dhe SHBA për vdekjen e fëmijëve në Jemen dhe Siri
  Papa Françesku fajësoi Evropën dhe Shtetet e Bashkuara për vdekjen e fëmijëve në Siri, Jemen dhe Afganistan në një fjalim këtë fundjavë,...
Rudina Hajdari: Djegia e mandateve parlamentare- atentat kundër demokracisë shqiptare
Gjatë emisionit “Open” deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, u pyet se përse ajo mbajti një qëndrim kundër ndaj grupit të saj parlamentar, për dje...
Pse kthehen partitë guerilase në Tiranë?
Frrok Çupi Kthim?... Nuk ishin parti që kishin ikur, dhe tani u kthyen... Partitë këtu kanë qenë, por kanë kthyer kohën e kaluar ‘guerilase’ në...
Salvini: Turqia ‘nuk ka të bëjë fare me Evropën’, nuk do të hyjë kurrë në BE nën hundën tonë
Turqia "nuk do të jetë kurrë në Evropë", ka premtuar Matteo Salvini, duke lëshuar planet për një BE e cila "njeh identitetin [kombëtar]dhe kulturë...
Donald Trump përcakton Gardën Revolucionare Iraniane si organizatë terroriste të huaj
Presidenti Donald Trump njoftoi të hënën se administrata e tij është duke e përcaktuar Gardën Islamike Revolucionare Iraniane (IRGC) një organizat...
Berisha shfryn pak Bashën: ‘Kur ta çosh partinë në fitore, atëherë quhesh lider!’
Lulzim Basha thirri në një takim Kryesinë e më pas edhe Këshillin Kombëtar bashkë më ish-deputetët, ku ju ka kërkuar angazhim për të bindur qyteta...
Klement Balili: Prokuroria kërkon 12 vjet burgim
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi dënimin e tij me 18 vite burg dhe duke pranuar gjykimin e shkurtuar, dënimin përfundimtar me 12 vjet burg. ...
Kirstjen Nielsen, shefe e Sigurisë Kombëtare në Shtetet e Bashkuara, jep dorëheqjen.
Kirstjen Nielsen, sekretarja për sigurinë kombëtare e cila u bë imazhi i fushatës së Donald Trump kundër emigracionit, dha dorëheqjen. Lajmin e...
BE: Lufta kundër korrupsionit kërkon vullnet politik.
Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca, deklaroi se BE-ja mbështet Shqipërinë në luftën kundër korrupsionit. Por, Soreca ...
Basha vetëshpallet ‘kryeministër’ dhe zbulon mënyrën ‘misterioze’ si i zgjodhi deputetët.
Gjatë një takimi me qytetarët e Rrogozhinës, Basha shpalli veten kryeministër pasi tha se “unë vij si përfaqësuesi i mazhorancës së re shqiptare”....
Faqja 11 prej 628« E para...910111213...203040...E fundit »