Përplasja te Astiri, spitali i Traumës jep bilancin: ‘12 persona të plagosur, mes tyre 5 policë’
Të paktën 12 persona po marrin trajtim mjekësor pranë Spitalit të Traumës në kryeqytet, të cilët kanë mbetur të lënduar gjatë përplasjes mes prote...
Tensionet në Astir/ Përçahet Opozita jashtëparlamentare, Basha zbulohet ‘tradhtar’ Lesi kundër Bashës
Nikollë Lesi, drejtor i gazetës KJ, Lesi është shprehur se Basha braktisi sot banorët e Astirit. Sipas tij kreu i PD-së Basha duhet t'i tregojë dh...
Pampuri i PD thotë se ‘vdiq’ banori i Astir. Po cili vdiq? Pampuri vetë përgjigjet: ‘Askush nuk diq’
Një ditë përplasjes të banorëve ‘Astir’, më shumë me politikanët e vet se me policinë; por edhe ditë humori. Politika e etyre kishte një vit që i ...
Mos kaloni nga Unaza e Re, trafik i pakalueshëm/ Polica Rrugore
  Policia Rrugore e Tiranës ka bërë një njoftim lidhur me situatën e qarkullimit pas situatës së krijuar në zonën e “Astirit”. Policia ...
Kosovë/ Lëvizja VV mund të humbë 3 deputetë
-Kalimi i pragut nga Nisma ia merr VV-së tre deputetë, LDK-së, PDK-së e AAK-së nga një deputet- Me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe P...
Po afrohet një pushtim i të ftohtit Arktik, ndërsa dhjetëra milionë njerëz ndodhen në rrugën e tij.
(Bora po akumolohet në Taylor, Michigan qw nga e Hwna nw mwngjes, teksa një front arktik po sjell situatë dimërore në  Midwest. (Lauren Smith) ...
PSE PËRPLASJET ME AMERIKËN NDODHIN NË PORTËN E LIGJIT?
  Frrok Çupi/ Pyetje kryesore është: Pse vallë kthehen po këtu, te një godinë e vjetër si barakë e periudhës së mbretit Zog, dhe këtu e ngrenë ...
PD kundër Parlamentit për Gjykatën Kushtetuese: ‘Kjo është pjesë e puçit ndaj drejtësisë së pavarur!
Votimi nga Kuvendi i dy kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese ka ngjallur reagime të ashpra në radhët e opozitës. Sekretari i Përgjit...
Kuvendi para vakancave në Kushtetuese/ Rudina Hajdari kërkon ndërprerje të seancës: Palët të gjejnë gjuhën, të shmangim konfliktin
“Do doja ta ndërprisnim seancën dhe t’i kërkonim presidentit që mos ta çonim këtë në bllokim, mendoj se të gjitha palët kanë faj, ulja për një mar...
Lëshohet urdhër- arresti për Agim Kajmakun; Policia nuk e gjen në shtëpi
Prokuroria ka firmosur urdhër-arresti për kryetarin e shkarkuar tashmë të Bashkisë Vorë Agim Kajmaku. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “Balkan...
Faqja 3 prej 75112345...102030...E fundit »