COVID/ Rekord infektimesh në Shqipëri: 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orë
Shqipëria ka shënuar sot ditën me numrin më të lartë të infektimeve. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se në 24 orët e fundit janë konfirmu...
Ndahet nga jeta në moshën 85-vjeçare shkrimtari i njohur Faslli Haliti! Në 1998-ën ka qenë deputet në Kuvend
Faslli Haliti, poeti, shqipëruesi, një nga zërat e rëndësishëm të historisë sonë letrare u nda nga jeta  sot në moshën 85-vjeçare. Vdekja e tij...
Futja e Presidentit nëpër lokale ku vënë baste subjektet e OFL për rrëzimin e qeverisë është krim mendor!/ Rama në Tuiter
Vazhdon ‘lufta’ në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.  Në një status të fundit në twitter Rama duke iu dre...
‘Nxënësit shqiptarë përfitojnë nga programet amerikane’. Rama takim me Kim dhe Nën/Sekretaren e Shtetit për Arsimin e Kulturën
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme zhvilloi një takim me nën Sekretaren e Shtetit për Arsimin dhe Kulturën, Marie Royce, në vazhdën e vizitave të...
Kthim te plehërat për fushatë/ Rama: ‘O Lul, po sa do vuash duke qarë për plehrat që le pas në Tiranë’.
Prej disa ditesh PD eshte kthyer ne diskutimin e plehrave, duke akuzuar maxhorancen per biznesin e inceneratoreve. Por maxhoranca i ka kujtuar...
Lihet e pandryshuar masa e pezullimit nga detyra për Artan Shkëmbin, zëvendësdrejtor i OLF.
Apeli i Posaçëm lë të pandryshuar masën e “pezullimit nga detyra” për Artan Shkëmbin, zëvendësdrejtor i OFL-së. Shkëmbi ankimoi në 8 tetor masë...
Që nesër nis periudha e maskës së detyrueshme. Por ka edhe disa përjashtime…
Tiranë- Duke filluar nga dita e nesërme, datë 15 Tetor, mbajtja e maskës do të jetë e detyrueshme për t’u mbajtur kudo në ambientet jashtë shtëpis...
Sfida Trump-Biden është më e ngushtë se sa thonë sondazhet
  Alberto Bellotto Sondazhet vazhdojnë të fotografojnë një diferencë shumë të qartë midis Joe Biden dhe Donald Trump. Më 6 tetor, një sonda...
Seanca dëgjimore e Amy Coney Barrett vazhdon pas ditës së parë të tensionuar
  Seanca për konfirmimin në Gjykatën Supreme të gjykatëses Amy Coney Barrett filloi të hënën me demokratët që përpiqen ta përshkruajnë atë si një k...
Gafat dhe lapsuset e Bashës bëhen ‘hite’; reagon Rama: ‘Je njish, zemër!’
Sot, teksa Basha ka folur për lapsuset dhe për gafat e vazhdueshme qe ka bere deri tani, ka bërë sërish një tjetër gafë  duke thënë ‘lapse’ në ven...
Faqja 3 prej 94512345...102030...E fundit »