Ngjarja e rëndë në Dukagjin, babë e bir bien në pusi; vritet babai. Shënjestër e atentatit dyshohet të ketë qenë djali
Gjatë orëve të vona të dites , një ngjarje e rendë u raportua nga Dukagjini i Shkodrës, ku mbeti i vrarë Zef Guri dhe i plagosur rëndë djali i tij...
Lavdia e fundit e kufirit të mbyllur
Frrok Çupi Të dy palët, si këndej edhe andej kufirit, sot përjetojnë lavdi. Në anën këndej është vrarë rreshter Afrim Bunjaku dhe është plag...
Rama konferencë me Tajanin në Itali: ‘Marrëveshja për pensionet drejt finalizimit!’
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë për mediat me zëvendëskryeministrin italian, njëherësh dhe ministër i Jashtëm, Antonio Tajani pas ...
Kosova/ Tajani me Ramën në Romë: ‘Po vlerësojmë shtimin e prezencën e KFOR-it. Zgjidhja është diplomacia!’
Ministri i Jashtëm Italian, Antonio Tajani në një konferencë me kryeministrin Edi Rama foli edhe për situatën mes Kosovës dhe Serbisë. Ai tha se k...
Rama në Romë, takohet me Presidentin e Senatit të Italisë, Ignazio La Russa.
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Romë në kuadër të një vizite dy ditore në Itali. Rama është takuar me Ignazio La Russa, me Presidentin e ...
Departamenti i Shtetit dënon sulmin ndaj policëve të Kosovës, thirrje Prishtinës dhe Beogradit për dialog
Departamenti Amerikan i Shtetit i ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të shmangin çdo retorike që mund të nxisin më tej konfliktin. Nën një kon...
Dule shpreh dyshime mbi Censin dhe thotë se mund t’i dalin më pak grekë.
Regjistirmi i popullsisë ose Censi 2023, po shoqërohet me parregullsi në terren, deklaroi këtë të mërkurë, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, që përfa...
Rikthehet saga e vrasjeve në Rrëshen. Martin Bardhi ekzekutohet përballë komisariatit të policisë. 3 të plagosur!
Një atentat me armë ka ndodhur paraditen e sotme inë Rrëshen. Mësohet se ka mbetur i vrarë Martin Bardhi 59-vjeçar. Vrasja u shënua rreth orës 10...
Apeli i GJKKO lë në fuqi vendimin për ish truprojën e Tahirit: 8.8 vite burg
Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi dënimin me 8.8 vite burg për Hekuran Markun, ish truprojën e Saimir Tahirit. Maru u shpall fajtor për trafik droge d...
Një autobot i tonazhit të rëndë përmbyset në aksin rrugor Fier-Levan, s’ka lajm për viktima.
Një automjet i tonazhit të rëndë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në aksin e vjetër Fier-Levan. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur kth...