Martha McSally i kërkon Drejtorit të OBSH të japë dorëheqjen për shkak të Koronavirusit
Nga: SEAN MORAN Senatorja Martha McSally (R-AZ) të enjten i bëri thirrje drejtorit të përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBS...
Si ta ndalojmë virusin të mos na bëjë të gjithëve obezë
AFP Paris (AFP) - Koronavirusi ka tronditur botën si asgjë tjetër. Por, përtej numrit të tmerrshëm të vdekjeve, shkatërrimit ekonomik dhe frikë...
Në Kosovë nis përdorimi i ilaçeve që i aprovoi Trump kundër koronavirusit
Tashmë ka nisur të përdorën edhe në Kosovë dy ilaçet, kombinimi i të cilave supozohet se zvogëlon qëndrueshmërinë  e virusit Covid-19. Ilaçet për ...
Trump qorton hetimet ‘partizane’ pasi Pelosi shpalli komisionin e ri të koronavirusit: ‘Ja përsëri’
Presidenti Trump, duke folur në konferencën e shtypit të koronavirusit në Shtëpinë e Bardhë,të enjten u zbraz mbi Demokratët që kanë krijuar një kom...
Partia Laburistje Britanike do zgjedhë liderin e ri të shtunën.
Elizabeth Piper LONDER (Reuters) - Partia Laburiste në Britani do të zgjedhë një liderd të ri të Shtunën, me shefin e politikës së Brexit Keir ...
Në Tiranë: shofer i deheur, hiqen patenta, gjobiten 116 këmbësorë paradite.
116 qytetarë janë gjobitur me 10 mijë lekë pasi janë kapur nga policia duke lëvizur në këmbë apo me biçikleta, pa ndonjë arsye apo emergjencë. Kjo...
Shkon në 17 numri i viktimave në Shqipëri, COVID-19 i merr jetën një tjetër pacienti
Shkon në 17 numri i viktimave në Shqipëri si pasojë e koronavirusit. Në spitalin infektiv ka ndërruar jetë sot një pacient 75-vjeçar. Pacien...
Arrestohet drejtor i Burgut 313 Eduard Struga, dyshohet për korrupsion me tenderë
Arrestohet drejtor i ‘Burgut 313’, Eduard Struga. Lajmi është bërë i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Dorjana Bezat, ndërkohë që dyshohet se është ...
SHBA do t’i mbijetojë koronavirusit si udhëheqëse e botës. Ringritjet janë specialitet i Amerikës
Walter Russell Mead Janë dy epidemi të përhapura sot në SHBA: koronavirusi dhe një ndjesi shqetësuese e dështimit kombëtar. Ashtu si të ashtuqu...
Flasin heronjtë shqiptarë që shkuan të luftojnë CoVid-19 në Itali: Kemi frikë por…
ITALI- Ekipi i 30 mjekëve shqiptarë që zgjodhën që të shërbenin në Itali kundër CoVid-19, prekën zemrat e të gjithë italianëve dhe u bënë krye...
Faqja 4 prej 846« E para...23456...102030...E fundit »