Pas dorëzimit të video- përgjimeve, PD mban mbledhje “të rëndësishme”
Sot që në mëngjes oficerë të Policisë gjyqësore të prokurorisë së Tiranës kanë trokitur në zyrat e selisë së PD ku kanë kërkuar video- përgjimet e...
Miell i dyshimtë për ‘bukën tonë të përditshme’, kush e sjell nga Kosova në Tiranë!?
Gazeta kosovare ‘Koha ditore” ka marrë vesh se prokuroria në Tiranë ka filluar hetimet duke vënë para përgjegjësisë penale dy kompanitë kryesore t...
Margot Kidder, aktore e ‘Superman’, vdes në moshën 69 vjeç
Aktorja  Margot Kidder, e mirënjohur për rolin e saj të ‘Lois Lane’ në filmin Superman’’, ka vdekur në moshën 69 vjeç. Një shtëpi funeralesh në...
PO LUFTOHET NË OBORR
  Frrok Çupi/ Jashtë avllisë së rrethuar nga muret askush nuk do t’ia dijë për luftën brenda rrethimit. Por as brenda Pallatit ‘nuk dinë’ çfarë...
Separatisti i vijës së ashpër, Torra, zgjidhet president i Catalonia
Quim Torra, një i ardhur rishtas në politikë, i cili ka bërë fushatë të ashpër pë pavarësinë e Katalonjës, u zgjodh president i rajonit të Katalon...
QEVERIA VRET SHTRESËN E MESME
  Nga: Enkel Demi Damian Gjiknuri e dha një tjetër Partneritet Publik Privat për ndërtimin e rrugës Orikum – Llogara me vlerë 130 milionë euro....
Gjyqtarja që i dha dënimin me “arrest” Saimir Tahirit?! A ka frikë Liljana Baku, shkruan ‘Veritas’ në 15 Dhjetor ’17.
Gjyqtarja e Krimeve të Rënda që vendosi të caktojë masën e sigurimit “Arrest shtëpie” për ish-ministrin Tahiri është Liljana Baku. Që në fillim...
Koreja e Veriut nis çmontimin e pozicioneve të provave të armëve bërthamore.
( Një pamje satelitore e pozicioneve të provave bërthamore  në Punggye, Koreja e Veriut)/  Koreja e Veriut thotë se do të fillojë çmontimin e p...
Ish kryeministrit të Malajzisë, Najib Razak, i ndalohet largimi jashtë vendit.
( Najib Razak dhe gruaja e tij,  Rosmah Mansor kishin planifikuar të shkonin për pushime jashtë vendit ditën e shtune)/ Ish kryeministri Malajz...
Kosova mund të paguajë çmim të lartë për liderët e tyre që shkelën të drejtat e njeriut me deportimin e turqve.
-Familjarët e turqve të deportuar kërkojnë drejtësi dhe azil në Kosovë- Sevda Günakan nuk e ka parë babanë e saj, që nga koha kur është arrestu...
Faqja 4 prej 464« E para...23456...102030...E fundit »