Zbulohet dokumenti/ Basha këshillon Partinë: Cilat janë mediat armike dhe mercenarët politik…
Gazeta Mapo ka zbuluar një email, që Lidershipi i Partisë Demokratike, u ka dërguar anëtarëve të Këshillit Kombëtar, Kryesisë, dhe ish-deputetëve....
Kthimi i shpresës nis nga ringritja e së djathtës
Shqipëria ndodhet sot në udhëkryqin më të madh që prej rënies së komunizmit  tridhjetë vjet më parë. Shqiptarët po ia mbathin nga  sytë këmbët dhe...
Hetimi për presidentin Meta rinis më 2 shtator/ Hartohet lista e personave që do të dëshmojnë
Muhamed Veliu, TCH Megjithëse parlamenti vijon të jetë me pushimet e verës, Komisioni Parlamentar që po heton shkeljet e pretenduara të kushtet...
Kuvendi, të hënën në seancë; mbaroi paqa me gushtin
Ka shumë kohë që në publik thuhet se ‘pritet shtatori’, duke nënkuptuar se në shtator nis punimet Kuvendi, Spak dhe gjykatat. Por kjo u bë e vërte...
Statuja e Trump ngrihet në vendlindjen e Melania, Slloveni.
(Statuja prej druri e  Donald Trump raportohet se është dizajnuar nga  Tomaz Schlegl dhe eshte ngritur pak javë pas statujës se gruas se tij, Mela...
Ilir Meta dhe miku i tij më i mirë bëjnë ‘shqiponjën’ në Korab. Kur mbarojnë pushimet?
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nisur aventurën e tij të re, ngjitjen në majën më të lartë në Shqipëri, Korab. Kreu i Shtetit ka zgjedhur...
Rikthehet fruthi i ‘harruar’. OBSH: Shqipëria mes katër vendeve problematike
Fruthi është rikthyer në katër vende evropiane që më herët konsideroheshin si të pastra nga sëmundja, përfshirë këtu Shqipërinë, sipas Organizatës...
Drejtorët rajonal në Shkodër në radhë për dorëheqje
(Foto: Agim Shimaj) Pasi kryeministri Rama shpalli vendimin e tij për pastrimin e administratës nga ‘mollët e kalbura’, ka nisur procesi i dorë...
Transmetimet analoge audiovizive, shtyhet edhe për 1 muaj afati.
Autoriteti i Medieve Audiovizive ka vendosur të shtyjë afatin e transmetimeve analoge edhe për një muaj. Në një deklaratë për media, kreu i AMA...
Presidenti Meta tani merr Korabin, bashkë me Bes Kollakun (Gjini i Portokallisë)
Pasi ka mbaruar detin dhe malet e Kosovës e të Tomorit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka nisur këtë fund gushti një tjetër aventurë. Kreu i ...
Faqja 60 prej 770« E para...102030...5859606162...708090...E fundit »