Reforma në Drejtësi me gabime, nderhyn presidenti Nishani
Në përpjekje për të gjetur consensus, ekspertët e të treja partive, bashkë me ato të huaj kanë ngatarruar datat e zgjedhjes së organeve të drejtës...
Një shpërblim për Reformën; vëllai i Xhafës nuk ekstradohet në Venezuelë
  Kryetari i Komisionit Parlamentar për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, “shpërblehet” pas dy fitoreve: Pas Reformës dhe pas komplotit...
Turqia frikëson edhe Kosovën me “terroristin” Gylen
Turqia ka reaguar me forcë dhe në rrëmbim, ndaj një organizate të klerikut migrant Fetullah Gylen, jo vetëm brenda territorit të saj, por edhe në ra...
Kush i dha 80 mijë dollarët për foton me Obamën? Vendimi me daten 9 nentor, nje dite pas zgjedhjeve
Një burrë nga Tampa e Floridas pranoi se kishte ndihmuar në fshehjen e një donacioni gjatë fushatës elektorale të presidentit Obama të vitit 2012....
Reforma në drejtësi, pas politikanëve edhe doganierët refuzojnë ditën e pushimit
Të gjithëve iu duk i çuditshëm Twitteri i Edi Ramës për ta shpallur ditë pushimi, të hënën, që kishte si arsyetim miratimin e reformës në drejtësi. Pa...
Arben Imami kundër ambasadores Vlahutin: Të mbajmë qëndrim të fortë ndaj saj, është në krah të Qeverisë
Grupi parlamentar i Partisë Demokratike zhvilloi dje një mbledhje jashtë radhe për t’u informuar për ecurinë e negociatave për reformën në drejtësi. G...
Basha pranon takimin pesë- palësh, kërkon qeveri ekspertësh
  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pranuar propozimin e djeshëm të kryetarit të Kuvendit Ilir Meta për një takim 5-palesh, Rama-...
Trafikantit i drogës dha 150 mijë euro që të largohej prokurori i çështjes! Sipas përgjimeve
  Jurgen (Miri) Molla, 38 vjeçari nga Lezha që ka ndërtuar në Tiranë disa komplekse pallatesh, është arrestuar nga Prokuroria e Krimeve të Rën...
The Guardian: Edi Rama financoi në mënyrë të paligjshme fushatën e Obamës
  Lajmi i fotos së Edi Ramës me Barack Obamën dhe akuzat për financim të paligjshëm nga ana e kreut të ekzekutivit shqiptar ka zënë faqet e me...
Rama humb votat e aleatëve dhe të 3 deputetëve brenda PS
  Beteja e kryeministrit Edi Rama dhe e socialistëve, për të miratuar sa më shpejt draftin me ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi,...
Faqja 110 prej 116« E para...102030...108109110111112...E fundit »