Misteri i pronarit turk të jahtit, kërkohet informacion nga Turqia dhe Mali i Zi
Prej disa ditësh vetëm jahti luksoz i biznesmenit turk ka mbetur si dëshmi e një misteri ose tragjedie disa milje larg tokës shqiptare, pronari nu...
Pse largohet ‘me axhelè’ sekretari Gert Bogdani nga PD
Për t’u bërë e për t’u krijuar, sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë shpenzoi shumë kohë, por për t’u larguar iu deshën vetëm pak minuta. Për këtë ...
Librazhd: Burri vret gruan dhe pastaj gjen vdekjen duke u hedhur nga ballkoni.
Ngjarja ndodhi dje në rreth orës 22:40 në lagjen “Shkumbin” në Librazhd. Çifti pas xhiros së mbrëmjes në shëtitoren e qytetit është kthyer në a...
Shkencëtari suedez propozon kanibalizëm për të luftuar ndryshimet e klimës.
Nga: Breitbart News/ Shkencëtari suedez Magnus Söderlund ka sugjeruar se njerëzit duke ngrënë njëri tjetrin pas vdekjes bëhet e mundur lufta ku...
Liderët e opozitës nisin të bien nga dega. Shehi i LZHK: ‘Kam qenë kundër Bashës që në fillim’.
Dashamir Shehi, kryetar i LZHK, sot në një bisedë për gazetarin Denis Dyrnjaja në Top Talk ka rrëshqitur tërësisht nga gjithë eksperienca opozitar...
Brexit: Johnson nuk do zgjedhje të parakohshme, i bën thirrje Parlamentit ta mbështesë që të evitojë zgjedhjet
Boris Johnson ka insistuar se nuk do zgjedhje të përgjithshme, teksa kërkon nga Parlamenti që ‘të mos votojë për ndonjë shtyrje tjetër pa afat’ të...
Djali vret të atin; kishte tentuar të vriste të ëmën dhe fqinjin. Të sëmurët mendor janë ‘nëpër këmbë’
Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur në Memaliaj. Mësohet se djali ka vrarë babiën e tij mëngjesin e sotëm me sëpatë. Ngjarja ka ndodhur...
I armatosur me armën e rrëmbyer policit hyn në spital dhe plagos 4 vetë, FNSH rrethon spitalin.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite në mjediset e Spitalit të Fierit. Raportohet se një person i armatosur ka hyrë në ambientet e spital...
Joe Biden pyet audiencën: ‘Imagjinoni sikur, mos e dhëntë Zoti, Barak Obama të ishte vrarë?!
Nga: Breitbart News Ish zëvendës presidenti amerikan Joe Biden ka pyetur audiencën në New Hampshire, ditën e Premte që të imagjinojnë çfarë mun...
Çfarë mbeti në Shëngjin pas zjarrit të vënë me dorë? Tym, frikë, rrezik.., turistët u larguan
Rreziku maksimal që vinte nga zjarri i paparë në pyllin e Shëngjinit, tashmë duket se është ulur. 200 forca kanë punuar gjithë natën kundër flakëv...
Faqja 3 prej 9612345...102030...E fundit »