Skandal në Shtëpinë e Diplomacisë: 44 diplomatë kanë shpërdoruar 15,833,657 lekë.
Kontrolli i Lartë i shtetit urdhëron zhdëmtimin e arkës së shtetit nga 44 diplomatë të ministrisë së Jashtme të cilët kanë përfituar të ardhura ng...
Kadare thotë se jemi shumë që punojmë për çështjen e kombit, jo një njeri apo një grup
Ismail Kadare shprehet kundër rishikimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai thotë se një lëvizje e tillë do të cenonte stabilitetin në Ball...
Orban para Parlamentit Europian: “Ju po përjashtoni një komb që ‘luftoi kundër Bashkimit Sovjetik dhe “mbroni sistem të korruptuar”.
Parlamenti Europian voton me shumicë pro hapjes së procedurave kundër Hungarisë për shkak të shkeljeve të shtetit ligjor. Vendimin e fundit e merr...
Komisioni Europian- as me Teatrin, as kundër Teatrit…
Letrën e ardhur nga KE tani të gjitha palët mund ta marrin në favor të secilit... Komisioni Europian ka dhënë dakordësinë e tij për amendimin e...
Si u thye shteti i Kosovës para vizitës së Vuçiç në Gazivodë!?.
Shkruan gazeta Express/ Kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, si zakonisht, nuk i ka ecur fjala as për vizitën e Presidentit të Serbisë, Aleksande...
16 shkolla 9- vjeçare mbyllen në Fier: O plaket shoqëria, o largohet mosha vitale.
Rënia e ndjeshme e numrit të nxënësve po çon drejt bashkimit 16 shkolla 9 vjeçare në Bashkitë Fier e Roskovec. Drejtorja e Arsimit në Fier, Yll...
6 të vrarë dhe 2 të zhdukur në 3 muaj. Çfarë po ndodh në Shkodër?!
Vrasja e një biznesmeni pasditen e të shtunës në qytetin e Shkodrës, ka ngritur shqetësimin mbi situatën e krimit në këtë qytet, më i madhi në ver...
Presidenti i Peshkopëve të Shteteve të Bashkuara kërkon hetim mbi akuzat kundër Papa Françeskut
Nga: Associated Press Presidenti i Konferencës së Ipeshkëve Katolikë në SHBA, (USCCB) ka kërkuar një hetim të paanshëm mbi akuzat e ish-nunit p...
NAFTA jo më: Presidenti Trump njofton Marrëveshjen Tregtare ShBA-Meksikë
  Presidenti Donald Trump njoftoi një marrëveshje të re tregtare dypalëshe me Meksikën të hënën në mëngjes nga Zyra Ovale së bashku me zyr...
Del në shesh përgjimi mbi shantazhin e Qeversië në Gjykatën e Strasburgut, kundër pronarëve në Shqipëri
 “Më mori Engjëll Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, e më thotë ç’e ke Ledi Biankun?... Pastaj, Biba i drejtohet Bianku...
Faqja 3 prej 4112345...102030...E fundit »