Amnistia Penale, diskutohet në Komisionin e Ligjeve/ Manja: Janë pranuar një pjesë e amendamenteve të Alibeajt dhe Nallbatit
Është zhvilluar këtë të martë mbledhja online në Komisionin e Ligjeve. Në këtë mbledhje po diskutohet drafti përfundimtar për Amnistinë Penale. ...
Komisioni i Etikës përjashton nga Kuvendi Albana Vokshin dhe Elda Hotin: I hoqën deputetit të Bashës të drejtën e fjalës
Pas kërkesës së Partisë Socialiste, Komisioni i Etikës ka përjashtuar me 10 ditë deputetet e Rithemelimit Albana Vokshit dhe Elda Hotit, pas kaosi...
Në 16 vjeorin e pavarësisë, Biden i shkruan Osmanit dhe i kujton obligimet e Kosovës.
Presidenti amerikan, Joe Biden i ka dërguar një letër urimi Vjosa Osmanit për 16 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Udhëheqësi amerikan ndalet tek ...
Senati italian miraton marrëveshjen për emigrantët me Shqipërinë
Senati italin ka miratuar përfundimisht projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes Itali-Shqipëri për emigrantët, që parashikon hapjen e dy qend...
Rama: Parlamenti Europian të na lejojë në seancat plenare, por pa të drejtë vote.
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Parlamenti Europian dhe organizma të tjerë të Bashkimit Europian që të lejojë përfaqësues të vendeve të Ballk...
“Mirë se erdhe Antony!”. Ministri Hasani publikon fotot nga pritja e Blinken: Partneriteti me SHBA vetëm forcohet
Postimi i ministrit Hasani: Mirë se erdhe Antony! Kënaqësi të mirëpres Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken në vizitën e tij të parë z...
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ulet në tokën shqiptare
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka mbërritur në Tiranë. Avioni me të cilin udhëtonte Blinken, është ulur në aeroportin “Nënë Tereza, ...
Vjen sot në Tiranë Sekretari amerikan i Shtetit, mbi 1 mijë forca policie në gatishmëri, rrugët që bllokohen
Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken viziton sot për herë të parë Shqipërinë. Kreu i diplomacisë amerikane pritet të mbërrijë në Tiranë rre...
Vizita e Blinken në Tiranë/ Policia plan masash për garantimin e sigurisë: Rrugët që do të bllokohen
Disa rrugë të kryeqytetit do të bllokohen gjatë ardhjes dhe deri më largimin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Në aeroport do t...
Gjyqtarët e GJKKO, takim në ambasadën amerikane, SHBA shpreh mbështetjen për gjykatat e posaçme
Gjyqtarët e GJKKO-së dhe të Apelit kanë zhvilluar një takim me zyrtarë të ambasadës amerikane. Në një postim në Facebook, ambasada nënvizon se the...