Avokati i Popullit: Protestuesit e burgosur në prag të një trajtimi ‘shnjerëzor’..
Raport i orës së fundit i Avokatit të Popullit: "Institucioni i Avokatit të Popullit, në vijim të detyrës së tij kushtetuese dhe ndjekjes së pr...
Kukësi në revoltë/ Qytetarët e Kukësit ndjekin ‘vëllezërit” në burgjet e Tiranës. “O lironi vëllezërit tanë…”
Në Kukës vijon protesta pranë komisariatit të Policisë ku po mbahen dhjetëra qytetarë protestues për taksën e Rrugës së Kombit; por një tjetër pro...
Kotzias, ‘anëtar pas dere i familjes’ nis vizitën në Tiranë, në këmbë të kryeministrit të munguar.
Ishte shpallur vizita e kryeministrit të Greqisë, Tsipras, për ditët e celebrimit të pashkëve Ortodokse më 8 prill, por kjo nuk ndodhi. Vizita e k...
E pashoqe: 11 vjeçari u bë kryefamiljar dhe pronar tokash. Skandal në Hipoteka.
Në Velipojë një fëmijë 11 vjeç është bërë kryefamiljar, i martuar, në krye të një familjeje  me grua dhe dy fëmijë. Qëllimi i denatyralizimit të 1...
Reagime nga Kosova për taksën në ‘Rruga e Kombit’.
Juristi dhe analisti politik, Dastid Pallaska thotë se pagesa për rrugën kombit ka për qellim mbulimin e rënie së përkohshme të biznesit të drogës...
Në Rrugën e Kombit nuk kalohet më pa taksa. Qeveria ka vendosur 5 dhe 10 euro për një kalim
Nga ora 12:00 e ditës së dielë ka nisur testimi i aplikimit të taksës për të kaluar në Rrugën e Kombit. Testimi pritet të zgjasë rreth dy javë,...
Minatorët protestojnë para selisë së qeverisë, përplasen me policinë. “U mbush kupa! Duam kryeministrin këtu…”
Situata është tensionuar vetëm pak minuta pasi ka nisur protesta e minatroëve para selsië së kryeministrisë në Tiranë. Minatorët kanë bërë thirrje...
Brenda dy ditësh është dyfishuar sipërfaqja e tokës së përmbytur në Shkodër
Nga dita e diele, kur sipërfaqja e tokës së përmbytur në Shkodër, nga ministria e Mbrojtjes  u raportua shifra 2535 ha; ndërsa sot në mëngjes ësht...
Mbi 22 mijë shqiptarë, ose 1% e popullsisë, kërkuan azil në vendet e BE në 2017
Të dhënat e reja të publikuara nga Eurostat tregojnë se gati 1% e popullsisë shqiptare kërkoi azil për herë të parë në vendet anëtare të BE-së gja...
“Zhduket Buna nën një kodër..”, mbytet Shkodra nën liqen!
Poeti i famshëm Filip Shiroka kur i këndoi perëndimit në Shkodër: “Zhduket Buna nën një kodër, zhduket Shkodra nën një mal” nuk mund ta mendonte s...
Faqja 4 prej 34« E para...23456...102030...E fundit »