Francë, futet në një bar një nga ‘jelekët e verdhë: në fillim sekuestron dhe pastaj qëllon
-Burri edhe kishte qëlluar ndaj agjentëve dhe kërkuar të fliste me një negociator. Për momentin, pista terroriste nuk është ajo e privilegjuara- ...
4 nga të ‘Astirit’ mbetën në qeli; 23 të proceduar
Pas përplasjes së një ditë më pare te ‘Astiri’, Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka arrestuar 4 shtetas, ...
Klement Balili dënohet me 10 vjet burgim. Në sallë- edhe një zyrtar i ambasadës së SHBA.
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar Klement Balilin me 10 vite burg. Gjykata shpalli sot fajtor Klement Balilin për katër akuza të ngritura nga P...
Shkatërrohen dy grupe kriminale, arrestohen 61 persona. Ministri Lleshaj: “një betejë e fituar, por lufta vazhdon”.
Një megaaksion i policisë së shtetit ka bërë të mundur shkatërrimin e dy grupeve të mëdha kriminale dhe arrestimin e 61 pjesëtarëve të tyre të dys...
‘Java e Europës: 92% e shqiptarëve duan që vendi të pranohet në BE, 79% duan Reformën në Drejtësi.
Nga godina e re e Shtëpisë së Europës në Tiranës, Delegacioni BE publikoi një sondazh për “Perceptimin publik të shqiptarëve për Bashkimin Evropia...
Presidenti kthen në detyrë rektorin e Universitetit, Koni, të shkarkuar nga Ministria.
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Arsimit, Sporteve dhe Rinisë për shkarimin e Mynyr Konit si rektor i Un...
Meghan, dukesha e Sussex dhe gruaja e princit Harry, lindi djalë
Nga: Gerry Mey,Reuters 32 minutes ago WINDSOR, Angli (Reuters) - Meghan,Dukeshja e Sussex dhe bashkëshortja e Princit Harry të Britanisë, lindi...
Pse u vra Zarife Hasanaj në Letoni? NATO dhe Letonia japin dëshminë
Ministria e Mbrojtjes në Letoni ka reaguar lidhur me shpërthimin në Letoni, në të cilin humbi jetën nëntetarja shqiptare Zarife Hasanaj ndërsa dy ...
Frika se ‘hamë helm’. Rama ‘burg për abuzuesit e sigurisë ushqimore’, dhe kundër psikozës pa baza.
Luftë pa kompromis abuzuesve të sigurisë ushqimore thotë kryeministri Edi Rama dhe mbështetje bizneseve të ndershme. Është e dhimbshme që këta ...
Moskë, aeroplani mbulohet nga flakët në pistë: 41 të vdekur.
Frika brenda një aeroplani të Aeroflotit. Ka pasur 73 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit në bord. 41 të vdekur, shumë të plagosur. Ka marre...
Faqja 4 prej 66« E para...23456...102030...E fundit »