Deputeti Agron Shehaj dhuron pagën e tij si deputet për 6 vajzat jetime në Kukës.
Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj është shprehur se rrogën e deputetit, për aq kohë sa do të jetë i tillë në Kuvendin e Shqipërisë, do ...
Gjykata e Krimeve të Rënda liron Saimir Tahirin, që sot mund të bëhet prapë ministër
Që sot, Gjykata ka liruar nga çdo akuzë ish ministrin Saimir Tahiri, i akuzuar për përfshirje në banda kriminale të trafikut ndërkombëtar të drogë...
Rama: Çeshtja nuk është protesta, por tallja e madhe me qytetarët
Kryeministri Edi Rama ka zbardhur të tjera detaje nga analiza që i është bërë adio-përgjimit të pretenduar me dëshmitarin “X” dhe vëllanë e minist...
Serbia fajëson bombat e NATO-s në vitin ’99 për shtimin e sëmundjes së kancerit. Reagon SHBA.
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka fajësuar bombardimet e NATO-s për rritjen e numrit të personave të diagnostikuar me kancer në Serbi. Ai ka t...
Sfida: Ministri Xhafaj shfaqet në krah të ambasadores gjermane dhe flet për operacionin “Forca e Ligjit”
Pas vizitës së përbashkët në zyrat e ‘Task Force” të Forcave Speciale Policore, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ambasadore e Gjermanisë në...
Tusk i BE i shpall luftë administratës së Trump: “Me miq si ai, më mirë të kemi armiq”. Sulmi u pëlqye nga Kina dhe Rusia
Që nga samiti i BE në Bullgari, ku merr pjesë edhe delegacioni shqiptar i PD, Donald Tusk i ka shpallur luftë administratës së Shteteve të Bashkua...
“Unë, Agron Xhafaj, dorëzohem për të kryer dënimin!”
Shtetasi Agron Xhafaj i është drejtuar sot opinionit publik përmes një letre të hapur. I njohur si vëllai i ministrit aktual të Brendshëm, Xhaf...
Foshnja Alfie Evans, që u mbështet nga Papa në betejën me sëmundjen dhe me gjykatësit, vdiq sot në mëngjes.
Alfie Evans, një bebe britanik i sëmurë, prindërit e të cilit fituan përkrahje nga Papa Francesku gjatë luftës ligjore të gjatë mbi trajtimin e ti...
‘Kështu foli e dashura Angela…”. Rama e trajton si vajzë tezeje; por kancelarja tha “nuk u bëjmë dhurata”
Nga: Laert Skiro/ Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, në fund të takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, k thënë se ‘deri ne qersh...
Media gjermane për Edi Ramën në Berlin: “Fasada të mira në Tiranë, por edhe një ministër ‘mes tregtarëve të drogës”.
Shqipëria do të hyjë në BE por ka jo pak probleme, shkruan "Die Welt". Kryeminisitri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon të bindë kancelaren gjermane se...
Faqja 91 prej 123« E para...102030...8990919293...100110120...E fundit »