Demokratët e Vlorës firmosin peticionin: “Basha po asgjëson PD, garë farsë”
(Demokratët e Vorës kanë nisur firmosjen e një peticioni kundër zgjedhjeve në PD, që sipas tyre janë farsë. Në peticion theksohet se Lulzim Basha ...
Arrestohet personi që nuk i ofroi ndihmë të moshuarit që po jepte shpirt në rrugë. VIDEO
Policia e Gjilanit në Kosovë ka njoftuar sot se ka arrestuar njërin nga personat që ‘nuk ka çarë kokën’ për një njeri që po vdiste në rrugë; dhe k...
Lajm drithërues: Altea, 2 vjeç, u dogj me qumësht, po lufton për jetën. Babai bën apel.
Altea 2-vjeçare është djegur me qumësht në të gjithë trupin dhe tani po lufton për jetën në QSUT. Prindërit e saj bëjnë apel për ndihmë që e bija ...
Burri indian vret gruan pse i vonoi darkën.
(FOTO: Dhuna në familje është krimi më i përhapur kundër grave në vend, që prej një dekade)// Policia në Indi tha se kanë arrestuar një burrë 6...
Munellë: Rojtarët e rrëqebullit ballkanik, species së fundit në Shqipëri. VIDEO/ FOTO
(Nga: BIRN, Reporter.al) 110 kilometra nga Tirana, në zonën malore të Munellës në kufirin Pukë-Mirditë, aktivistët mjedisorë bëjnë kujdes të sh...
Zekthi, kandidat i PD: ‘Basha më premtoi nje makinë’
Kandidati i Partisë Demokratike Fitim Zekthi, i 6-ti në Qarkun e Elbasanit i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, tha se marrëveshja midi...
Si e presin Lulzim Bashën në hyrje të selisë së PD!? FOTO
Zërat kritikë brenda PD ndaj kreut Lulzim Basha janë shtuar ndjeshëm orët e fundit, ku kanë kërkuar dorëheqjen e parevokueshme të tij nga kreu i P...
Erdogan i Turqisë uron Ramën: Përgëzime për fitoren ‘spektakolare’!
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka uruar kryeministrin shqiptar, Edi Rama për fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Përgëzime për fitor...
‘Sabahu’ i zgjedhjeve në ditën e Filter Bajramit vjen me një viktimë; polici vret veten.
Një polic i shërbimit në qendrën e votimit ka vrarë veten pak para mesnate, teksa kryente detyrënnë fshatin Dishnicë, Korçë në qendrën e votimin n...
SOT PASDITE BLLOKOHEN RRUGËT E TIRANËS; POLICIA KËRKON MIRËKUPTIM
Policia Rrugore ka njoftuar publikun se: “Për shkak të mbylljes së fushatës elektorale të Subjekti Politik Partia Socialiste, duke filluar nga ...
Faqja 19 prej 33« E para...10...1718192021...30...E fundit »