Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 85-vjeçare, viktima e 7 e COVID-19 në Shqipëri
Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të ...
Grupet e të Drejtave të Njeriut përgatisin padi kundër Kinës për pandeminë koronavirus
Nga JOHN HAYWARD 26 Mars 2020 Faqja e të drejtave të njeriut Bitter Winter raportoi të Mërkurën se avokatët po përgatiten të sjellin një shu...
Itali/ Coronavirusi: 662 të vdekur, pas 4 ditësh shtohen akoma të infektuarit
Lombardia, lajme tragjike nga Fontana: infektimet,goditje e re e pashpjegueshme. Shifra "shqetësuese" “Cfarë do të bëhet në verë". Gjykimi i oraku...
Rumani/ Ministri i Shëndetësisë dorëhiqet ndërsa virusi përhapet te mjekët.
Andra Timu dhe Irina Vilcu   Ministri i shëndetësisë i Rumanisë dha dorëheqjen ndërsa vendi lufton të kontrollojë përhapjen e koronavir...
Niset flota e re e ambulancave civile nga Turqia drejt Shqipërisë/ FOTO
  Kryeministri Edi Rama ka prezantuar flotën e autoambulancave të Emergjencave Civile që do iu vijnë në ndihmë qytetarëve, në këtë koh...
Pompeo sulmon fushatën e virusit Kinez në G7 ndërsa Evropianët kërkojnë bashkëpunim
Nga: Shaun TANDON Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo flet me gazetarët pas një bisede virtuale të G7, të cilët janë vendosur në përputhje...
Po ngrihet spitali i ri karantinë lufte. Rama: ‘Mbase nuk vjen nevoja, por të jemi gati për çdo lloj zjarri’.
Kryeministri Edi Rama në një vizitë me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, në një strukturë të re e cila do të përshtatet në “spital luft...
CoVid-19/ Virusi mbërrin edhe në skajin më verior, në Tropojë; numri në vend arrin në 174.
  Ka shkuar në 174 numri i të infektuarve me covid-19 në vend, dhe në hartë përfshihet edhe Tropoja, ky ësht9 lajmi i parë për sot. Insti...
Kronika e Tg2 e vitit 2015: Një supervirus u krijua në një laborator në Kinë
Disa ditë më parë, një video e transmetuar në nëntor 2015 nga Tgr Leonardo, një buletin i lajmeve kushtuar shkencës së prodhuar nga Gazeta Rajonal...
Rama: ‘Dy paga biznesit të vogël, kur?, javën e parë të prilit.
Dje kryeministri Rama tregoi skemën si do të ndahen lekët nga paketa social-ekonomike për biznesin e vogël, asistencën dhe papaunësinë. Por kur do...
Faqja 5 prej 34« E para...34567...102030...E fundit »