COVID19/Rekord i ri në vend, regjistrohen 90 raste pozitive dhe 2 viktima, MSH: Situatë serioze .
Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, ku gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një tjetër rekord. Mi...
Covid-19/ 82 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë: Është rritur numri i të shtruarve në spitale
Është rritur numri i të shtruarve në spitale, kështu njoftoi ministria e Shëndetësisë, ndërsa konfirmohen 82 raste të reja në 24 orët e fundit...
Eksperti i Pandemisë thotë se Amerikanët do të veshin maskat ​​për ‘disa vjet ‘
Eric Toner, një studiues i vjetër në Qendrën Johns Hopkins për Sigurinë Shëndetësore thotë se ekspertët shëndetësorë nuk do t'u kërkojnë Amerikanëve...
COVID19/ Dy viktima të tjera, pacientët në terapi intensive janë rëndë. 68 raste në 24 orë: Ministria e Shëndetësisë.
Dy viktima të tjera dhe 68 raste me covid-19, ky është bilanci për vendin tonë në 24 orët e fundit.  Dy qytetare nuk e kanë fituar dot betejë...
Presidenti i Brazilit, Bolsonaro testohet pozitiv me koronavirus
Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro është testuar pozitiv për koronavirus. Ai e bëri testin, të katërtin e tij, të hënën, pasi shfaqi simptoma...
COVID19/ Shënohen edhe dy viktima; 81 pacientë tek Infektivi, mes tyre edhe mosha të reja
Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik ndërsa dha detajet për situatën epidemiologjike në vend, tha se vijon të ketë shtrime të reja në ...
Vigjilencë për gjeneratën, koronavirusi po prek rëndë moshat e reja
Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, Najada Çomo thotë se koronavirusi po prek rëndë moshat e reja dhe është shtuar numri i vdekjeve në këtë grup-...
Njoftim i PD: ‘Nga Amerika vjen lajmi se deri në 1 tetor vdesin 1306 shqitparë nga COVID’.
Gazmend Koduzi, kreu i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokratike, deklaroi në “Ditari” në A2 se në SHBA ka një parashikim apokaliptik p...
COVID-19/ 3 të vdekur dhe 71 raste pozitivë në 24 orë.
3 persona kanë humbur jetën nga koronavirirus në vendin tonë. Përveç mjekut Hysni Shkjau, kanë humbur jetën dhe 2 persona të tjerë. Ndërkohë janë ...
Dr. Hysni Shkjau humb betejën me COVID19. Manastirliu: ‘Dhimbje e madhe për të gjithë ne!’
Lajmi i hidhur për ndarjen nga jeta të doktor Hysni Shkjaut u bë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Sipas MSH-së, mjeku luftonte prej disa ditë...
Faqja 6 prej 61« E para...45678...203040...E fundit »