Rama fitoi mandatin e 3-të/ Vjen mesazhi i rëndësishëm nga BE, duhet që të…
Kryetari i Parlamentit Europian, David McAllister, ka uruar kryeministrin shqiptar Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve. McAllister thotë se e ndjek...
Austria: Përgëzime Shqipërisë për 25 prillin, kjo është punë për integrimin!
Ministrja për Bashkimin Evropian dhe Kushtetutë të Republikës së Austrisë, Karoline Edtstadler gjatë vizitës së saj në vendin tonë përgëzoi zgjedh...
Varhelyi: Lajmet e “Non-Papers” nuk janë të vërteta! Rama: Vizioni im mbetet “Shengeni Rajonal”
Komisionieri i lartë për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi në konferencën e përbashkët që pati në Rinas, me kryeministrin Edi Rama është p...
Zgjedhjet në Shqipëri, BE: Procesi gjithëpërfshirës dhe i mirëorganizuar nga KQZ! Palët të respektojnë rezultatin
Përfaqësuesi i Lartë i Politikës së Jashtme, Josep Borrell dhe Komisioneri për Zgjerimin, Olivér Várhelyi i cilësuan zgjedhjet parlamentare të 25 ...
BE i del në krah Ramës për mandatin e 3-të/ Jep mesazhin e papritur për 25 prillin
BE ka konfirmuar se zgjedhjet e 25 prillit janë shumë rëndësishme për fatet e vendit. Eurodeputetët mbështesin integrimin e Shqipërisë në BE bren...
Kancelarja Merkel jep lajmin fantastik për Shqiptarët, BE…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel jep lajmin fantastik për shqiptarët duke kërkuar hapjen e kapitujve të negociatave me Bashkimin Europian. ...
Covid-19/ Komisioni Evropian akordon 90 milionë euro ndihmë financiare për Shqipërinë
Komisioni Evropian, në emër të BE-së, ka akorduar sot 90 milion € për Shqipërinë në kuadër të programit të tij të ndihmës makro-financiare (MPJ)...
PE, raport pozitiv për Shqipërinë/ Santos: Përparime të rëndësishme, mbështesim mbajtjen e konferencës ndërqeveritare
IRANË, 25 mars/ Eurodeputetja dhe raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos, deklaroi se raporti i Parlamentit Europian pë...
Rama i dërgon kërkesën e papritur BE: Nga Brukseli po ndërhyjnë në zgjedhjet e 25 prillit.
Kryeministri Rama i ka kërkuar Bruksetit të ndërhyjë, pasi Basha po përdor komisioneren e BE-së, Maria Gabriel për qellime elektorale. Sipas kreu...
Rama në Paris/ Detaje nga takimi Rama – Macron: Ja sa do të qëndrojë kryeministri në Francë
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Francës ku do të takohet me Presidentin francez, Emmanuel Macron. Udhëtimi i kreut të qeverisë do të zgja...
Faqja 1 prej 9412345...102030...E fundit »