Nga lufta kundër terrorizmit tek negociatat/ Kancelari austriak zbulon bisedën me Ramën
Kancelari austriak Sebastian Kurz njofton se ka zhvilluar një takim online me kryeministrin Edi Rama. Zotiu Kurz bën me dije se ata kanë bisedu...
Holanda rrëzon mocionin për bllokimin e negociatave me Shqipërinë
Mocioni në parlamentin holandez për të bllookuar integrimin e Shqipërisë është hedhur poshtë. Mocioni për bllokimin e vendit tonë ishte kërkuar...
Von der Leyen bisedë telefonike me Ramën, zbulon për çfarë u diskutua
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka njoftuar se ka pasur një bisedë telefonike me kreun e qeverisë, Edi Rama.  Në postim...
Ambasadorja e Francës: Shqipëria nuk ka hapa pas, duhet të hapen negociatat për në BE. Meta i kishte thënë ‘jemi keq’.
Ambasadorja e re franceze, në Shqipëri, Elisabeth Barsacq, zhvillon vizitën  e parë zyrtare në Elbasan në Aleancën franceze. Diten qe paraqit...
Presidenti i Këshillit Europian bisedon me Ramën për integrimin: Presim me padurim Konferencën e Parë Ndërqeveritare
Presidenti i Këshillit Europian, Michel Charles, me anë të një postimi në “Twitter” ka publikuar një foto me Edi Ramën, gjatë një bisede online që...
60 minuta bisedë Merkel- Rama. Pala gjermane zbardh detajet: Pandemia, ecja e Shqipërisë drejt BE dhe situata në rajon.
Pas njoftimit nga kryeministri Edi Rama se ka folur për rreth 60 minuta me kancelaren Angela Merkel, ka reaguar edhe Ambasada Gjermane në Shqi...
Varhelyi për aktualitetin: Për sa kohë nuk ndalohen koalicionet paszgjedhore, le të mendojmë me mendje të hapur!
Komisioneri i BE-së për  Zgjerim, Oliver Varhelyi në një deklaratë për mediat u shpreh se përsa kohë sa ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk ndalojnë ...
Integrimi, Varhelyi: BE e ka seriozisht kësaj here, kam sjellë lajme të mira për shqiptarët…
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Várhelyi, në konferencën e përbashkët me Kryeministrin Edi Rama deklaroi se Bashkimi Europian e ka shu...
Suedia: Shqipëria ka mbështetje të plotë në hyrjen në BE/ Ann Linde viziton Tiranën.
Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Ann Linde është mirëpritur ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama. Në fjalën e saj hyrëse ajo theksoi...
Komisioneri Varhelyi: Shqipëria ka përparuar në objektivat për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit me BE, gati për konferencën e parë ndërqeveritare
Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin Olivér Várhelyi, deklaroi sot se Shqipëria ka përparuar në objektivat për hapjen e bisedimeve të anëtarës...
Faqja 2 prej 9212345...102030...E fundit »