Rama në Dropull: Opozitën e kemi në ofensivë kundër demokracisë, 30 qershori vendos ligjin mbi të gjithë.
30 qershori nuk është thjesht çështje kush do dalë kryetar bashkie, por kush do të kontribuojë me votën e tij për t’i dhënë fund njëherë e mirë kë...
PROTESTË E DOMINUAR NGA DY ZONJA: CARLA BRUNI DHE PROKURORIA
Nga: L. Skiro/ Protesta politike e PD/ LSI që nisi në ora tetë të mbrëmjes, u perceptua si shumë e dominuarnga emocione të mëdha. Dy udhëheqësi...
NË ORA 8 DALIM PËR ASGJË
  Frrok Çupi/ Do të doja që këta të fitonin. Domethënë që opozita të fitojë. Sepse, në substancë, është rinuese fitorja e të resë, bie fjal...
Rama Bashës, 5 orë para protestës: ‘Çdo vikamë fillon e mbaron me heshtje’/ Fjalët e Migjenit
Pak orë para protestës, kryeministri Edi Rama i ka përcjellë një mesazh të tërthortë kreut të opozitës së bashkuar, Lulzim Basha. Rama i drejto...
Gjermania apel opozitës: Dhuna, e papranueshme!
Pas ambasadës së SHBA në Tiranë, edhe ambasada gjermane reagon lidhur me protestën e opozitës, që do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në orën 20:00....
Rama: ‘Opozita si talebanët në Afganistan!’
Kryeministri Edi Rama pasi u prit me protesta nga militantë tw PD- LSI në Lezhë ka arritur në Bashkinë e Vaut të Dejës, ndalesa e parë para se të ...
Johann Sattler: Zgjedhjet e zgjidhin krizën… Shpresa te Drejtësia
Johann Sattler, ambasador i Austrisw, flet nga Shkodra: “I zoti e nxjerr gomarin nga balta. Nuk jemi ne 1912 dhe jemi ne 2019 dhe pergjegjesia ...
Meta jo vetëm nuk sakrifikoi veten për të shpëtuar Shqipërinë, por sakrifikoi Shqipërinë për të shpëtuar veten
Nga: Artan Hoxha/ Presidenti Ilir Meta tha me 20 mars 2019 nga Pogradeci, se ishte i gatshëm qe për te shpëtuar Shqipërinë, do te vriste veten ...
Lulzim Bashës i komunikohet akuza penale, por ai guxon të mbrohet ‘politikisht’. Sot u paraqit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është paraqitur këtë paradite në Prokurorinë e Tiranës, ku pritet të merret në pyetje për lobimin në...
Jozefina Topalli: Një demokrat nuk djeg as mandate, as shkolla. 3 milionë shqiptarë nuk mund të mbeten peng i 3-4 vetëve
Jozefina Topalli ka reaguar pas situatës së tensionuar që u krijua në Shkodër ku përfaqësues të PD i vunë flakën ambjenteve të shkollës Shejnaze J...
Faqja 1 prej 4212345...102030...E fundit »