Pse nuk thotë një fjalë ambasadori Lu mbi aktin e qeverisë kundër Trump?!
Nga: L. Skiro/ Dita tani po mbaron; përgjatë të gjitha orëve kemi pritur që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës të thotë një fjalë m...
Këta po guxojnë… Çfarë ka ndodhur?
Nga: Laert Skiro/ Më në fund disa njerëz nga Opozita po guxojnë të thonë të vërteta edhe ndaj atyre që “nuk prekeshin”. Të ‘paprekshëm’, dmth.,...
Deputeti po iu bën nder nipave tanimë të burgosur: I nxjerr nga burgu për varrimin e babait të tyre
(FOTO: Samuel Ndoka, djali i burgosur i viktimës Aleksander Ndoka)/ Dje në mëngjes u ekzekutua me armë zjarri Aleksandër Ndoka, vëllai i Arbeni...
KUSH PO FLET ME ZOTIN?
Nga: Veritas/ Duket se të gjithë politikanët kanë dalë në teren ku po përmbytet gjithë vendi, për të dëshmuar se kanë një lajm ‘nga zoti’. Ësht...
Dëshpëruese për ne të tjerët: Si e futën helmin në Gjykatën e Hagës!?
Nga: L. Skiro/ Kur u mor vesh se Slobodan Parljak- i dënuar për krime lufte në Hagë dhe i ‘ngushëlluar’ nga kryeministri i Kroacisë, para gjyka...
Ironike: zoti Lu ka thënë ‘katër’, Policia tha sot’40 banda kriminale’ në vend. Asnjë shifër nuk besohet.
Nga: L. Skiro/ Duket sikur ka një mospërputhje shifrash mes asaj që deklaroi ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu, dhe çfarë deklaroi sot Pol...
Amerika i afrohet Shqipërisë nga rrugët e Ballkanit, përmes Sigurisë .
  Nga: Zëri i Amerikës/ Këshilli i Atlantikut, një forum për çështjet ndërkombëtare, do të mbledh të mërkurën në Uashington ministrat e jashtëm të v...
Grupi ishte strukturuar alias Mafie: Deputetja socialiste, Elona Gjebrea, ‘complice’ në dosjen e Saimir Tahiri
Duket se grupi kriminal i trafikimit të drogës dhe amrëve drejt brigjeve të Europës ishte strukturuar me plotësinë e duhur për një grup mafioz. Në...
Basha nuk bën hapa djathtas; prapë sot me liberalët e SHBA- kundërshtarë të presidentit Trump.
Nga: L. Skiro/ Megjithëse PD deklarohet si ‘djathtiste, kjo ka mbetur vetëm një fjalë goje. Edhe sot kryetari I PD ka takuar përfaqësues të Ins...
Zonja Mogherini përgjigjet për Tahirin, por turbull.
Nga: L. Skiro/ Në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin shqiptar Ditmir Bushati, zonja Mogherini është pyetur edhe mbi ‘çështjen ...
Faqja 10 prej 25« E para...89101112...20...E fundit »