Rama: ‘Opozita si talebanët në Afganistan!’
Kryeministri Edi Rama pasi u prit me protesta nga militantë tw PD- LSI në Lezhë ka arritur në Bashkinë e Vaut të Dejës, ndalesa e parë para se të ...
Johann Sattler: Zgjedhjet e zgjidhin krizën… Shpresa te Drejtësia
Johann Sattler, ambasador i Austrisw, flet nga Shkodra: “I zoti e nxjerr gomarin nga balta. Nuk jemi ne 1912 dhe jemi ne 2019 dhe pergjegjesia ...
Meta jo vetëm nuk sakrifikoi veten për të shpëtuar Shqipërinë, por sakrifikoi Shqipërinë për të shpëtuar veten
Nga: Artan Hoxha/ Presidenti Ilir Meta tha me 20 mars 2019 nga Pogradeci, se ishte i gatshëm qe për te shpëtuar Shqipërinë, do te vriste veten ...
Lulzim Bashës i komunikohet akuza penale, por ai guxon të mbrohet ‘politikisht’. Sot u paraqit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është paraqitur këtë paradite në Prokurorinë e Tiranës, ku pritet të merret në pyetje për lobimin në...
Jozefina Topalli: Një demokrat nuk djeg as mandate, as shkolla. 3 milionë shqiptarë nuk mund të mbeten peng i 3-4 vetëve
Jozefina Topalli ka reaguar pas situatës së tensionuar që u krijua në Shkodër ku përfaqësues të PD i vunë flakën ambjenteve të shkollës Shejnaze J...
DINJITET I SHKELUR ME DASHJE
 Frrok Çupi/ Kur ke bërë atë rrugë aq të gjatë, si qenie humane, për të ndërtuar dinjitetin si vlerë themelore..., ke bërë ligje, ke ndërtuar etikë, ...
Përgjimet në ‘Bild’, një strategji e njohur për rrëzimin e qeverive në vendet e Lindjes.
Nga: Rudina Hajdari/ Zbulimi i përgjimeve nga gazeta Investigative “BIRN” dhe nga Zëri i Amerikës e më pas nga gazeta Gjermane ‘Bild’ tregon nj...
NJË VRASJE ‘FAKE’ DHE PLAGËT E VJETRA
Frrok Çupi/ Sapo kaloi mëngjesi, kur pritej që kryetari i PD plus të tijtë në krimin e ‘pandehur’ dmth., të dyshuar, të përgjigjeshin para prokuror...
Kryeministri Rama në Pogradec: ‘Zgjedhjet e 30 qershorit nuk i luan as top as burri i fallxhores’.
Kryeministri Edi Rama ka vazhduar fushatën, dhe qyteti i radhës është Pogradeci. Ai është shprehur se kryetari aktual i bashkisë Eduart Kapri (i z...
Vrasja e truprojes së Ramës- e sajuar me gëzim. Lleshaj u bën thirrje mediave dhe publikut.
Pas publikimit të lajmit nga ish-kryeministri Sali Berisha se nga sulmi i militantëve të PD mbi eskortën e kryeministrit Edi Rama në Librazhd, ka ...
Faqja 10 prej 50« E para...89101112...203040...E fundit »