Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia vendosin sot: Të bojkotojnë apo jo Samitin e BE?!
Në pritjen e JO-së së mundshme të Bullgarisë për hapjen e negociatave, Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia po mendojnë të refuzojnë pjesëmarr...
Sanna Marin: ‘Jemi së bashku për Ukrainën, jemi për hapjen e negociatave Shqipëri-BE’.
Fillimisht,  kryeministre e Finlandes, Sanna Marin u ndal te marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Finlandës që prej vitit 1956 kur Evropa asokohe dukej...
Sanna Marin, kryeministre e Finlandës, mirëpritet me ceremoni zyrtare nga Rama në selinë e Qeverisë.
Kryeministrja finlandeze Sanna Marin ka mbërritur në ambientet e Kryeministrisë shqiptare ku dhe është nderuar me ceremoni zyrtare....
110 vjetori i pavarësisë: Rama bën thirrje për një Kuvend të përbashkët Shqipëri-Kosovë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i bëri kërkesë homologut të tij Albin Kurti për ngritjen e një Kuvendi të përbashkët Shqipëri-Kosovë. “Dhe ...
Nga të gjitha nismat rajonale, SHBA përkrah veçanërisht Open Balkans: Christopher Hill
Kushdo që ka pasur dyshime për përkrahjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Open Balkan, ato i ka shuar ambasadori amerikan në Serbi, Chris...
Ah, ta kishim një luftë!… sot, jo nesër.
Frrok Çupi Sigurisht, kjo që po bëj unë, është një ironi...! Po flas siç mendojnë këta që e gjejnë veten mirë në konflikt. U dyndën me duzina ‘...
“Open Balkans”, vjen një tjetër shpjegim qëndrimi nga SHBA
  Nga Radio Europa e Lirë/ Departamenti amerikan i Shtetit thotë se e mbështet çdo nismë rajonale që bazohet në rregullat e Bashkimit Evrop...
Rama: Ballkani i Hapur është i mbyllur për Sergey Lavrovin
 Ballkani i Hapur është i mbyllur tërësisht për Sergey Lavrov. Kështu u përgjigj kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në lidhje me dekl...
“Open Balkan” dhe katër liritë themelore europiane në rajon/ Edi Rama
Kryeministri  Edi Rama, gjatë një fjalimi në Samitin Rajonal të Transportit, ka gjetur rastin të flasë edhe për nismën rajonale “Open Balkan”, duk...
Rama drejton debatin në OKB: Çdo kriminel lufte të japë llogari, meritojnë fundin e Millosheviçit!
Me marrjen e presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB, kryeministri Edi Rama po drejton debatin e nivelit të lartë mbi llogaridhënien. Në f...