Hapja me dhunë e dyerve në PD, Yuri Kim: SHBA e shqetësuar, ata që nxisin dhunën do jenë përgjegjës
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për situatën në PD duke bërë thirrje që të mos ketë dhunë. Yuri Kim  në Twitter u bën thirrje organiz...
Dhuna në PD, SHBA mesazh të qartë Berishës: Kush nxit dhunë do të mbajë përgjegjësi!
Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka reaguar ashpër ndaj Sali Berishës për situatën që është krijuar në PD. "Shtetet e Bashkuara janë thellësisht...
Po mbyllet cikli i Sllobos; kjo po ndodh
  Frrok Çupi Plot zëra janë dëgjuar në Tiranë para se mbi presidentin e ‘Republika Srpska’, Milorad Dodik, të aplikoheshin sanksione nga Sh...
Escobar: Nuk do hezitojmë të sanksionojmë të korruptuarit dhe destabilizuesit në Ballkan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të hezitojnë që të përdorin sanksione dhe të dërgojnë mesazhe të forta për të korruptuarit dhe akterët dest...
Ambasada e SHBA në Tiranë reagon pas sanksioneve ndaj Dodik: ‘Përgjigje ndaj aktiviteteve korruptive të tij dhe kërcënimeve për stabilitetin e Bosnjës
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar lidhur me vendimin e Departamentit të Thesarit të SHBA-së për vendosjen e sanksioneve te reja ndaj udhëheqësi...
Shqipëria merr sot mandatin dy vjeçar si anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.
Me hyrjen e vitit të ri 2022, Shqipëria nisi zyrtarisht mandatin e saj dy-vjeçar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurisë së Organiza...
Rama uron ndërrimin e viteve – Sot dë t’ju lë rëhat, ju kërkoj falje për çfarë s’kam bërë dot, por duhet të bashkohemi për të kapur majat
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nëpërmjet një videomesazhi në Facebook, ka uruar festën e ndërrimit të viteve, duke i dhënë fjalës së tij edh...
Situata në PD, Rama: Marrëzi groteske! Basha dhe Berisha po e çojnë partinë drejt shkatërrimit të merituar!
'Situatë groteske nga njerëz që nuk dinë ku kanë kokën', kështu e ka konsideruar kryeministri Edi Rama atë që po ndodh në PD, ku demokratët janë p...
riza energjetike në Kosovë/ Rama: Do t’i ndihmojmë që familjeve mos i mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundvitit!
Shqipëria do të ndihmojë Kosovë me furnizim me energji elektrike në mënyrë që qytetarëve mos tju mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundviti...
Rama kërkon ndjesë për rrjedhjen e të dhënave mbi pagat: Ngjan si infiltrim i brendshëm, Prokuroria të hetojë
Nga Vitjon Nina/ Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka kërkuar zyrtarisht ndjesë ndaj gjithë qytetarëve shqiptarë, të cilëve u ...
Faqja 20 prej 111« E para...10...1819202122...304050...E fundit »