PSE ËSHTË 2 PRILLI NJË ‘KALË’?
Frrok Çupi/ Ky është kali ku hip herë njëri e herë tjetri, për të kalëruar drejt pushtetit. Kryetari i PD shkoi sot në Shkodër për të përkuj...
Shteti mund të ndërhyjë në autonominë universitare. Rama paralajmëron drejtuesit e universiteteve.
Kryeministri Edi Rama ka kërcënuar sot drejtuesit e Universiteteve, duke kërkuar zbatimin e disa prej kërkesave të studentëve. Gjatë fjalës së tij...
KU NDRYSHOJMË ME SLLOVAKËT?
Nga: Astrit Patozi/ Nuk ka nevojë patjetër për revolucion që të sjellësh ndryshimin, le më pastaj që të bësh sikur si tek ne e të presësh reali...
Johanna Deimel: PD-së së Bashës dhe LSI nuk u doli llogaria për ta çuar në paralizë jetën parlamentare
Nga: Deutsche Welle/ Johanna Deimel, eksperte për Ballkanin, për vite me radhë ka qenë zëvendësdrejtoreshë e Shoqatës së Europës Juglindore në ...
Taulant Balla i PS: ‘Lul Basha është një huligan, i financuar nga burime ruse’.
Kryetari i Grupit Parlamentar të PS dhe nënkryetar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë fjalën në Kuvend dhe ka folur mbi protestat ‘pro- ...
‘Mother Jones’ që denoncoi pagesat 650 mijë dollarë të Bashës nga kompani ruse, i kthehet faktit.
Revista e njohur Amerikane, “Mother Jones,” ka komentuar mbi thirrjen së fundi në prokurori të kreut të PD, Lulzim Basha. Kjo është revista që ...
Çfarë do të thotë gjykimi i Saimir Tahirit?
Koment/ Mediat u gëzuan për lajmin,  gjatë gjithë ditës kishin qenë o pa bukë, o me pak ' thërrime'. Mediat në shërbim të kundërshtarit u gëzua...
Prokuroria rrëzon pretendimin e Bashës mbi ‘pastërtinë’ e financimeve Ruse. ‘Ka dyshime të arsyeshme’.
Lulzim Basha i PD, sapo doli nga ambientet e Prokurorisë së Tiranës, ku ishte thërritur për shpjegime, ka deklaruar se “Ka një vit e gjysmë që ka ...
Erion Veliaj shpall kandidaturën: ‘Kush na ka inat, kështu na paftë përherë!.
Kandidati për Bashkinë e Tiran po mban fjalimin në shehsin 'Nënë Tereza'. Fjalët e para qe tha ai ishin: 'Kush na ka inat, kshtu na paftë përherë'...
SHBA: ‘Shqipëria po ecën në rrugën e duhur… Ju që pengoni reformën në Drejtësi, e keni gabim’.
  E ngarkuara me punë e SHBA-së në vendin tonë Leyla Moses-One ka dhënë një mesazh të gjithë kritikëve të reformës së drejtësi në Shqipëri. ...
Faqja 20 prej 50« E para...10...1819202122...304050...E fundit »