Escobar për mediat greke: PD, në gjendje të trishtë! Shqiptarët duhet ta refuzojnë Berishën, që ‘të mos kthehen ditët e këqija’. .
Në Departamentin Amerikan të Shtetit çështja e ndarjes nga e kaluara në rajonin e Ballkanit, duke pasur si shembull gjithmonë Sali Berishën është ...
Rama në Berlin! Kancelari Scholz ‘do të angazhohet personalisht për nisjen sa më parë të negaciatave mes Shqipërisë dhe BE’.
Pas takimit kokë më kokë në Berlin kryeministri Rama ka marrë premtimin e kancelarit gjerman Olaf Scholz se do të angazhohet personalisht për nisj...
Aqif Rakipi dhe Ylli Ndroqi, në listën e zezë të SHBA-ve
 Zyra e Departamentit të Thesarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kontrollin e Pasurive të Huaja (OFAC), të hënën e 11 prillit, ka ...
PS sot në Kongres! Deputetët e ministra me tryeza në shesh, 5 panele ministeriale të ndryshme!
Sot Partia Socialiste ka mbledhur kongresin, i cili ka nisur. Risi e pamjes do të jetë vendosja e tavolinave të rrumbullakëta, në pjesën e jashtme...
Rreshtimi i Serbisë përsëri me Perëndimin është lajm i mirë për rajonin, thotë Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se rreshtimi i Serbisë krah Perëndimit është lajm i mirë për rajonin. Reagimi i kreu...
Shtëpia e Bardhë e tronditur nga sjellja e Berishës: “Sulmi ndaj Kim është sulm ndaj Biden!”.
Sali Berisha ka lëshuar gjithë lukuninë e tij në suulme, sharje dhe fyerje kundër ambasadores së SHBA, Yuri Kim. Dje ishte e fundit në kohë ng...
59% e shqiptarëve, dakord me Ballkanin e Hapur.
Mbi 303 mijë persona, ose 59% e të pyeturve, janë shprehur pro nismës “Ballkani i Hapur”, sipas së cilës vendet e rajonit do të rrisin bashk...
Rama: Qytetarët folën! Shumë shpejt do legalizojmë kultivimin e kanabisit mjekësor! Hapen vende të reja pune dhe rritet ekonomia
Shqipëria do të legalizojë kanabisin për qëllime mjekësore! Kjo tashmë është fakt, ka thënë kryeministri Edi Rama, pasi në Formularin e Këshill...
Shqipëria në KS: Të presësh Rusinë të thotë të vërtetën është si të presësh Godonë, kurrë nuk do të vijë.
“Të presim Rusinë të thotë të vërtetën, është si të presim Godonë. Kurrë nuk do të vijë”. Ambasadori i përhershëm i Shqipërisë në Organizatën e...
Kim pas takimit me Alibeajn: Le të vazhdojmë të ecim së bashku përpara, jo prapa
KOMENT/  “Diskutim shumë i mirë sot me kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike, njëkohësisht dhe kreu i Grupit Parlamentar të PD-s...