Rama nga Laçi: Erdogan e mbajti fjalën për ‘vëllezërit’ shqiptarë, njësoj si Profeti Muhamed.
Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, pas mbërritjes në Shqipëri, mëngjesin e 17 janarit, ka marrë pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së çe...
Rama në 30-vjetorin e FRESSH: Fjala ‘politikë’, e urryer; por politika- e vetmja mundësi për orientim kolektiv.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi në 30-vjetorin e themelimit të Forumit Rinor Eurosocialist Shqiptar (FRESSH) se politika është e vet...
Basha i përgjigjet presidentit: ‘Tronditëse! Meta pranoi rolin në sulmin ndaj selisë së PD!’
Partia Demokratike thotë se presidenti Ilir Meta është në aleancë me Sali Berishën. Sipas PD-së, Meta e tregoi hapur sot në një deklaratë për medi...
Hapja me dhunë e dyerve në PD, Yuri Kim: SHBA e shqetësuar, ata që nxisin dhunën do jenë përgjegjës
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për situatën në PD duke bërë thirrje që të mos ketë dhunë. Yuri Kim  në Twitter u bën thirrje organiz...
Dhuna në PD, SHBA mesazh të qartë Berishës: Kush nxit dhunë do të mbajë përgjegjësi!
Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka reaguar ashpër ndaj Sali Berishës për situatën që është krijuar në PD. "Shtetet e Bashkuara janë thellësisht...
Po mbyllet cikli i Sllobos; kjo po ndodh
  Frrok Çupi Plot zëra janë dëgjuar në Tiranë para se mbi presidentin e ‘Republika Srpska’, Milorad Dodik, të aplikoheshin sanksione nga Sh...
Escobar: Nuk do hezitojmë të sanksionojmë të korruptuarit dhe destabilizuesit në Ballkan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të hezitojnë që të përdorin sanksione dhe të dërgojnë mesazhe të forta për të korruptuarit dhe akterët dest...
Ambasada e SHBA në Tiranë reagon pas sanksioneve ndaj Dodik: ‘Përgjigje ndaj aktiviteteve korruptive të tij dhe kërcënimeve për stabilitetin e Bosnjës
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar lidhur me vendimin e Departamentit të Thesarit të SHBA-së për vendosjen e sanksioneve te reja ndaj udhëheqësi...
Shqipëria merr sot mandatin dy vjeçar si anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.
Me hyrjen e vitit të ri 2022, Shqipëria nisi zyrtarisht mandatin e saj dy-vjeçar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurisë së Organiza...
Rama uron ndërrimin e viteve – Sot dë t’ju lë rëhat, ju kërkoj falje për çfarë s’kam bërë dot, por duhet të bashkohemi për të kapur majat
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nëpërmjet një videomesazhi në Facebook, ka uruar festën e ndërrimit të viteve, duke i dhënë fjalës së tij edh...