Rama në konferencë me Von der Leyen: Falë jush kemi një mbështetje më të madhe nga KE! Në 2024 gati hekurudha Tiranë- Rinas-Durrës
Kryeministri Edi Rama, në deklaratën e përbashkët me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen e vlerësoi atë për ndihmën e dhënë ku...
Uashingtoni zyrtar: Berisha u shpall “non grata” për shkak të korrupsionit, institucionet shqiptare duhet ta hetojnë.
Në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar në këto momente dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë Shqiptar...
Rama pritet nga kryeministri i Izraelit, në fokus të bisedimeve bashkëpunimi dypalësh në sigurinë kibernetike
Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto gjatë takimit që ai zhvillloi sot me homologun e tij në Izrael, Yair Lapi. Rama krahas fotove të p...
Rama paralajmëron vendosjen e fashës për energjinë në nëntor.
Kryeministri Rama foli këtë të martë për krizën energjetike, duke e quajtur atë “luftë dhe jo një lojë”. Rama bëri thirrje për kursim të energ...
Rama: Veprimet e opozitës së rublave mbajnë erë. “Ajo çka dimë, nuk është e gjitha”.
Kryeministri Edi Rama akuzoi edhe një herë opozitën për lidhje me Rusinë, ndërsa quajti diktator presidentin rus, Vladimir Putin. Pas mbledh...
Rama në Kongresin e PES, Berlin: Do të kemi sulme të tjera kibernetike, Europës i duhet një sistem i përbashkët për sigurinë
Kryeministri Edi Rama bëri thirrje për një sistem të përbashkët mbrojtjeje të kontinentit europian për çështjet e sigurisë kibernetike. Gjatë ...
Shënime pas darkës së cunguar në Strasburg
Frrok Çupi Do të ishte jo fort komode të shkruash për një ‘shkrim’ të tjetrit, që sapo është lëshuar në gjithë rrjetin e botës. Po i them ‘shkr...
Edi Rama i drejtohet sot Këshillit të Evropës: Kërkon anulimin e raportit të Dick Marty për trafikim organesh
Dita e sotme do të jetë e rëndësishme për Shqipërinë dhe Kosovën në Këshillin e Evropës në Strasburg, ku do të kërkohet anulimi i raportit të Dick...
SHBA: Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë
  Bashkëkryetarët e grupit të çështjeve shqiptare në Kongresin amerikan, paraqitën sot në Dhomën e Përfaqësuesve një projekt-rezolutë ku d...
Edi Rama dhe Mark Rutte përkrahin idenë e krijimit të Komunitetit Politik Europian; të dy bashkautorë të shkrimit në median e Europës.
Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë dhe Kryeministri i Holandës, Mark Rutte në një shkrim për median evropiane ‘Politico.eu’ kanë shprehur mbështe...
Faqja 4 prej 111« E para...23456...102030...E fundit »