‘Shtetet e Bashkuara qëndron vendosmërisht me qeverinë e Shqipërisë!’/ Ambasadorja Yuri Kim
“Shtetet e Bashkuara qëndrojnë vendosmërisht me Qeverinë e Shqipërisë, ndërsa largon korrupsionin nga sistemi i drejtësisë penale. Kjo punë duhet ...
Yuri Kim me Lulzim Bashën: Qëndroni të gjithë në tryezën e kodit zgjedhor. Kjo ishte biseda…
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas takimit të ambasadores Yuri Kim me kreun e PAartisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një njoftim në “F...
Kryeministri Rama paralajmëron gjyqtarët dhe prokurorët: ‘Keni 48 orë kohë për të deklaruar pasurinë!’
Ndërsa prezantoi njësinë speciale që do të godasë grupin Anti-KÇK, kryeministri i vendit, Edi Rama u ka bërë thirrje gjykatësve dhe prokurorëve që...
Rama takim me ambasadoren Yuri Kim: Në fokus prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate.
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur sot në një takim ambasadoren amerikane Yuri Kim. Me anë të një postimi në rrjetin social “twitter” a...
Fjalimi i Ambasadores Yuri Kim në Pritjen e Saj të Mirëseardhjes në Tiranë
President Meta, Kryetar i Kuvendit Ruçi, Ministra të nderuar, deputetë, të ftuar të nderuar: Faleminderit të gjithëve që më jeni bashkuar sonte...
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, në takim me prokurorët e SPAK: ‘Një mundësi e shkëlqyer’ për të shkëmbyer mendime kundër krimit të organizuar.
Vetëm pak ditë pas marrjes zyrtarisht të detyrës, ambasadorja Yuri Kim ka shkuar sot në dyert e Prokurorisë së Posaçme, ku është takuar me prokuro...
Parlamenti Evropian i jep OK final që Britania të largohet nga BE të Premten.
29 janar (UPI) - Afro katër vjet pasi britanikët votuan të largohen nga Bashkimi Evropian, anëtarët e Parlamentit Evropian të Mërkurën dhanë mirat...
LUFTA BËHET NË GJUNJË
Frrok Çupi/ Të gjitha palët kanë rënë në gjunjë: Presidenti i Republikës, një luftëtar i çartur i stilit shia pas- Mesjetë, është afruar në ...
Fjalimi i parë i Yuri Kim në selinë e Ambasadës: ‘Të mos ketë dyshime’ se SHBA vlerëson Shqipërinë si aleat.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara të ndihmojnë Shqipërinë të bëhet një aleate edhe më e denjë dhe e fortë. Kështu u shpreh amba...
Merkel në takimin me Ramën: ‘Duam që në mars të nisin negociatat për në BE’
( Foto nga: Top Channel)/ Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot, në takimin me kryeministrin Rama bëri të ditur disa nga çështjet që do të dis...
Faqja 4 prej 67« E para...23456...102030...E fundit »