Escobar për Ballkanin Perëndimor: SHBA do të vazhdojnë përpjekjet për demokraci dhe luftë kundër korrupsionit, përfshirë sanksionet nga Uashingtoni
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, tha të enjten në Uashignton se sfidat kryesore në Ballkanin Perën...
110 herë është ngritur Flamuri në Vlorë! Bëhen bashkë krerët më të lartë të shtetit shqiptar dhe Kosovës!
Nga Vlora nisën sot festimet për 110 vjetorin e Pavarësisë, ku në Sheshin e Flamurit u zhvillua ceremonia e ngritjes së flamurit kuqezi, nën tingu...
Porti i Durrësit, Rama: ‘Rublaxhinjtë’ akuza kompanisë prestigjioze për pazarllëqe si të Gërdecit!”.
Kompania që do të ndërtojë Portin e Durrësit është një ndër më prestigjiozet në Lindjen e Mesme. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, në vijim të...
Akuzat për Portin e Durrësit, Rama: Tërbim i ‘non gratave’ dhe spiunëve!
Akuzat e opozitë për projektin për ndërtimin e Portit të Durrësit, kryeministri Edi Rama i ka cilësuar si tërbime të non gratave dhe spiunëve, kun...
Ambasada Amerikane paralajmëron: ‘Kujdes në protestën e 12 nëntorit, mund të ketë tensione!’
Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit e saj në vendin tonë që të bëjnë kujdes gjatë protestës që do të zhvillojnë të shtunën Sali Ber...
Amerika në ‘midterms’, si po lexohet nga tre palë sy
  Frrok Çupi Në Shtetet e Bashkuara po zhvillohen zgjedhjet afatmesme (midterms), që kanë bërë botën të pushojë frymën deri në rezultatin e...
Rama iu përgjigjet akuzave të zyrtarëve britanikë se shqiptarët kanë lidhje me krimin: ‘Vënia në shënjestër, retorikë e lehtë, por injorohen faktet!’
Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e ardhura nga disa zyrtarë të Britanisë së Madhe të cilët i kanë akuzuar shqiptarët se pjesët...
Rama për Putinin: ‘Synimi i tij i vërtetë është që do të gjunjëzojë Perëndimin. Ukraina është sebepi!’
Kryeministri Rama tha se synimi i vërtetë i Vladimir Putinit është të mundë Perëndimin, jo Ukrainën. “Ai diktatori atje në Kremlin nuk e ka fillua...
Presidentja e KE për investimet në Shqipëri: Jemi në rrugën e duhur, 6 dhjetori takim shumë i rëndësishëm në Tiranë.
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka deklaruar se BE do t’i dhurojë Shqipërisë 80 mln euro si mbështetje për krizën energje...
Rama në konferencë me Von der Leyen: Falë jush kemi një mbështetje më të madhe nga KE! Në 2024 gati hekurudha Tiranë- Rinas-Durrës
Kryeministri Edi Rama, në deklaratën e përbashkët me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen e vlerësoi atë për ndihmën e dhënë ku...