Nuk ka lajm nga Gjermania.
( FOTO: Kjo është pamja që ka transmetuar sot këshilltari i zonjës Merkel)/ Nga: L. Skiro/ Megjithëse udhëheqja politike e vendit kishte ngr...
‘Basha’ dhe ‘epoka’- dy fjalë që nuk rrinë bashkë
Nga: Endira Bushati/ Lexoj që: paska mbaruar “Epoka Berisha” dhe paska nisur “Epoka Basha”......dhe Basha po bëka partinë e tij... O injoran...
Çështja është e thjeshtë: Më i fortë shteti, apo krimineli?!
Nga Frrok Çupi/ Dilema mes fuqisë së shtetit dhe forcimit të individit, është një dilemë e përjetshme, që në krijimin e shtetit… Por ne këtë ep...
KJ: Burime konfidenciale, pritet arrestimi i Adriatik Llallës dhe Saimir Tahirit
Burime konfidenciale nga organet e hetimit thonë se priten ndalimi i ish-prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla dhe ish-ministrit të brendshëm...
‘Tërmetet’ deri në mesditë: Tërhiqet Rama…, dështon misioni i Fleckenstein…, shpallet nën hetim Donald Lu
Nga: L. Skiro/ Jo se është ditë e veçantë, por sepse ngjarjet janë ngarkuar kaq shumë prej vetë fajtorëve, saqë nisi kthimi i mbrapsht i “Orës ...
Kotzias, ‘anëtar pas dere i familjes’ nis vizitën në Tiranë, në këmbë të kryeministrit të munguar.
Ishte shpallur vizita e kryeministrit të Greqisë, Tsipras, për ditët e celebrimit të pashkëve Ortodokse më 8 prill, por kjo nuk ndodhi. Vizita e k...
Në Kukës po bëhet zgjedhja: ‘Atdheun para Partisë!’. Majtistët rajonal rrëzojnë paradigmën e qendrës
Nga: L. Skiro/ Të majtë e të djathtë e të pavarur në Kukës dhe në Veri të vendit kanë paraqitur protestën e tyre kundërtaksës në Rrugën e Kombit. T...
KUSH NUK E DO KTHIMIN E BERISHËS NË PD?
Nga: L. Skiro/ Sa kohë që kërkesa për kthimin e Sali Berishës në krye të PD ishte e largët dhe jo kaq emergjente, thuajse kushdo në PD tregohej i g...
‘Demarkacioni’ do të rrëzonte edhe qeverinë Haradinaj…
Pamundësia për të votuar në Kuvend Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, çoi në rrëzimine  qeverisë paraardhëse të Isa Mustafës. Edhe sot...
Dikush prodhonte bomba pesëdhjetë metra larg Ambasadës Amerikane?
Shpërthimi që ndodhi sot në mëngje në një biznes të vogël të riparimit të celularëve në afërsi të Ambasadës Amerikanë në Tiranë shkaktoi frikë dhe...
Faqja 5 prej 22« E para...34567...1020...E fundit »