Giorgia Meloni nuk mund të godasë BE-në
Frrok Çupi Të gjithë kanë frikë, por të gjithë kanë dyshime... A do të jetë kjo italiane e brishtë, Girogia, ai ‘përbindëshi’ i përshkruar në m...
Satelitët/ Rama tha se Shqipëria do të ketë një inspektoriat në qiell. Nënshkruhet marrëveshja.
Kryeminiostri Rama, duk folur mbi satelitet 'Albania' se një kryeinspektoriat në qiell që do të ketë sy në të gjithë territorin e vendit, që nuk d...
Rama në konferencë për medien: ‘Rusët janë të mirëseardhur në Shqipëri!’
Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar sot për gazetarët lajmin që publikoi dje “Pamfeti” se 1000 rusë që refuzojnë thirrjen e Vladimir Putin për të ...
‘Referendumi i rremë i Rusisë nuk pranohet!’. SHBA dhe Shqipëria dalin me rezolutë të përbashkët në KS të OKB.
Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria do të prezantojnë një rezolutë të përbashkët në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.  Kjo e fundit, d...
Rama në OKB sulmon Rusinë dhe Iranin, kërkon lirimin e Thacit dhe forcimin e “Open Balkan”
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjate fjalimit ne Asamblene e OKB  u ndal te disa tematika kryesore për rajonin dhe botën gjatë fjalimit të ti...
Vjeshta e vetmisë së madhe! Takimi me Yuri Kim zbulon ftohjen e Metës me Berishën
Nga Ardit Rada I pyetur pak ditë më parë në një konferencë me gazetarët, Sali Berisha deklaroi ka komunikime ‘sekrete’ apo publike me Ilir Metë...
SHBA mban anën e ‘Open Ballkan’ dhe angazhohet për hapjen e rrugës së të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor
Ne mbështesim të drejtën e vendeve të Ballkanit Perëndimor për tu integruar në Bashkimin Evropian, por edhe integrimin e përbashkët mes vetë shtet...
Rama sot në New York, kryeson delegacionin shqiptar për në sesionin e 77 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB
Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ndodhen në New York në SHBA. Rama do të kryesojë delegacionin shqiptar për në sesionin e...
Paguan 30 mijë paund për të emigruar në Britani? Rama: ‘Si mund ta bësh këtë? Me 30 mijë paund ngre një agrobiznes në Kukës a kudo’.
Në lidhje me emigrimin e të rinjve shqiptarë në Britaninë e Madhe, Kryeministri Rama bëri thirrje që ato mijëra paund që i jepen kriminelëve duhet...
Kryeministri Rama thotë se sulmi i Iranit kundër nesh e ka emrin ‘agresion luftarak’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se sulmi kibernetik i Iranit ishte mirëfill “agresion luftarak”.  Lajmi u bë i ditur gjatë konferen...
Faqja 5 prej 111« E para...34567...102030...E fundit »