Kokëdhima bën thirrje ‘për luftë; i pari në historinë e ‘plehrave’.
Nga: Veritas.com.al/ Kryetari i Lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima, u bëri thirrje shqiptarëve që të përgatiten për “luftë”, për të mos lejuar q...
Edi Rama merr atribute antikomuniste, po i heq dekoratat Enver Hoxhës.
Prej kohësh është thënë se vendin bosh të lënë nga Partia Demokratike (antikomuniste) mund ta zërë vetë lideri i Partisë Socialiste (ish- komunist...
Ministri Ruçi, në 1991, urdhëron: “Goditni ashpër…” dhe pa gjyq njerëzit kundër regjimit.
Nga Laert Skiro/ Ministri i brendshëm i periduhës së fundit të komunizmit, një nga periudhat kur regjimi u egërsuar dhe godit më egër, zoti Gra...
Bujar Nishani përsërit Bamir Topin, veçse ky nuk rebelon.
Nga: Laert Skiro/ Qënka e thënë që presidentët e republikës sonë, sapo lënë kolltukun e lartë, kthehen dhe "kruhen" me politikën. Të gjithë kan...
Luli nuk më zhgënjen.
Nga: Jozefina Topalli/ Fb Kjo nuk eshte Partia Demokratike! Vendi eshte pa opozite! Largoni Lulzim Bashen. Ai ka shitur Partine Demokratike. ...
Ruçi ‘de facto’ rehabiliton….
Nga Sali Berisha/ fb/ Te dashur miq, zgjedhja e Gramoz Ruçit, ish ministrit te policise kriminale terroriste politike te diktatures hoxhiste, perbe...
Opozita parlamentare nuk ka ‘një qëndrim’ veç tre ditë para seancës së Kuvendit
Prej ditësh është thënë se opozita e kryesuar nga PD do ta nisë ‘oponencën e fortë’ ditën e seancës së parë parlamentare, më 9 shtator, ku ‘nuk do...
Tirana, akoma asnjë ndihmë për viktimat e Houston në Amerikë…
Nga: L. Skiro/ Akoma nuk ka lajm se qeveria a shteti shqiptar të kenë vënë në plan ndonjë ndihmë sado simbolike për ndihmë ndaj viktimave të st...
BE nuk i beson vetes!? Pse therriten neser Thaci dhe Vucic!?
Nga: L. Skiro/ Edhe pse nuk kane kaluar as ditet e nje jave qe nga dita kur kryeministrat e Ballkanit u takuan ne Durres, ne prani te te dergua...
Sot, që nga Durrësi, po flitet për ‘Jugosllavi të Re”.
Ng: Laert Skiro/ Teksa në samitin e Triestes, fjalorthi “Jugosllavi e Re’ ishte dukur si një futurizëm, mbledhja e sotme në Durrës iu jep më sh...
Faqja 57 prej 69« E para...102030...5556575859...E fundit »