Vjen dita e fundit e pagave; Opozita kthehet në Kuvend.
Koment/ Nesër, data 19 dhjetori, do të ishte dita e fundit e afatit të ‘djegies’ së pagave për deputetët e Opozitës. Ata kanë 6 muaj që mungojn...
Studentët janë nisur të bllokojnë rrugët. Rama: “Ç’ borxh ju kanë qytetarët?…“
Studentët që ishin mbledhur në protestë para kryeministrisë, pak nga pak- mbeten shumë pak. Edhe shiu nisi të bjerë dhe dita u ngrys. Atëherë nisë...
LAJM I FUNDIT/ Kongresi i PD: Japin dorëheqjen 7 anëtarë të Këshillit Kombëtar
Nga salla e Pallatit të Kongreseve ku po zhvillon punimet Kongresi Kombëtar i Partisë Demokratike, njoftohet se shtatë anëtarë të Këshillit Kombët...
Basha në Kongres: Paralajmëron largimin e tij nga kreu i Partisë Demokratike
Koment/ Kryetari i partisë demokratike, sot, gjatë fjalimit në Kongresin Kombëtar të partisë Demokratike ka paralajmëruar se do të largohet nga...
Sot Kongresi Kombëtar i PD, të gjithë armiqve u mbyllet dera
Sot në ora 11. 00 mblidhet Kongresi Kombëtar i PD, në të njëjtën sallë dhe në të njëjtin pallat që ishte dedikuar për Kongreset e Partisë së Punës...
Protesta është një shuplakë për qeverinë, një grusht për opozitën/ Rama me rektorët dhe dekanët
“Të çohen në protestë studentët e universitetit dhe të kërkojnë publikimin e buxheteve dhe shpenzimeve ‘online’, ky është fundi. Dhe kjo të rresht...
Ministri Lleshaj: ‘Procedimi i studentëve dhe i pedagogëve- lajm ‘fake’: Kuvendi
Sandër Lleshaj, ministër i Punëve të Brendshme/ E mora fjalën për të bërë vetëm një ndërhyrje të shkurtër që ka lidhje me protestat e studentëv...
Një dorë studentësh shkëputen dhe vijnë para selisë së Qeverisë. Rama: “Po tani kush iu përçau?… Unë jam me studentët’.
Pas disa dilemash dhe parashikimesh që u shprehën sot se ‘studentët po përçahen’, me sa duket kjo ka ndodhur. Një grusht djem e vajza kanë ardhur ...
Kryeministri Rama fton përsëri studentët: “Hajdeni, çfarë presim?!”
Kryeministri Rama u eshte drejtuar studenteve protestues permes rrjeteve socale, ku i fton per te zgjidhur p[roblemet qe kane. Kete here, kryemini...
Rudina Hajdari: Dorëzoj mandatin e PD. Nuk ka të ardhme nga kjo parti ‘që nuk kuptohet nga populli’.
Deputetja Rudina Hajdari, njëkohësisht bija e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, ka bërë sot një deklaratë publike ku thotë se ‘dorëzon mandatin...
Faqja 30 prej 64« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »