Ambasadorja Yuri Kim, takim me Ramën. Çfarë na sjell klima e nxehtë politike mbi Reformën Zgjedhore.
( FOTO: Arkiv)/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar sot në mesditë në Kryeministri. Media raporto...
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Rama: PD kërkoi kohë, diskutimet ishin pozitive. I qëndrojmë ‘5 qershorit’.
Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për ndryshimet Zgjedhore. Kryeministri Edi Rama, menjëherë pas këtij takimi është shprehur se në këtë m...
Të hënën Këshilli Politik i Reformës, merr pjesë Rama, kërkohen edhe Basha e Kryemadhi. Por Basha “arratiset” në Kosovë
Ditën e hënë do të mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Politik, për të diskutuar për listat e hapura dhe për ndalimin e koalicioneve para zgjedho...
Rama: “I gatshëm të shkoj vetë në Këshillin Politik, që të hënën!”.
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në twitter ka thënë se ai është të shkojë dhe vetë në Këshillin Politik për të diskutuar për debatet...
Reforma Zgjedhore/ Rama i përgjigjet prerë Bashës e Metës: ‘Askush s’mund të dalë mbi Kuvendin!’.
  Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur për herë të parë akuzave të opozitës jashtëparlamentare dhe Presidentit Ilir Meta për ndryshimet k...
Rindërtimi/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë. Qeveria do të paguajë një për një të gjithë banorët!
Kryeministri Edi Rama tha se ka nisur sot dhënia e granteve të meremetimit vetjak të banesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Tir...
Ambasada e SHBA për TCh: ‘Miratoni marrëveshjen e 5 Qershorit siç është!’.
Lidhur me zhvillimet më të fundit politike në vend ku shumica qeverisëse i tha 'po' ndryshimeve kushtetuese propozuar nga 29 deputetë të opozitës ...
Miratohen propozimet e opozitës së re për listat e hapura, 16 vota pro. Mund të ndalohen koalicionit parazgjedhore.
Miratohet në praim nisma e 28 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese në ndryshimin e sistemit dhe eleminim të koalicioneve...
“Propozimi Basha Kryeministër, Rama President”, reagon Kryeministri: Lul merre me qetësi këtë proces
Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Tweetter ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të PD-së Lulzim Basha, ku ky i fundit tha se Rama ...
“Unë kryeministër, ai president!” Basha: Rama më ka dërguar ndërmjetës me këtë propozim
Në periudhën Mars-Prill-Maj, kreu i PD, Lulzim Basha është shprehur se ka marrë një ofertë nga kryeministri Edi Rama që ky i fundit të bëhet Presi...
Faqja 30 prej 116« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »