LSI vë gishtin në zonat ku dalin të parët
Nënkryetari i LSI, Luan Rama sot ka deklaruar zonat ku është deri sot, e para LSI. Deklaratën e ka bërë, sipas mediave, i sforcuar para deklara...
Hysen Osmanaj jep dorëheqjen si nënkryetar i KQZ, hap vendin për ish kryetarin Denar Biba
Nënkryetari i KQZ-së, Hysen Osmanaj ka paraqitur sot dorëheqjen nga ky pozicion. Ai nuk do të jetë më nënkryetar i KQZ, por do të vazhdojë të jetë...
Patozi dhe Bregu kundër propozimit ‘për shkarkimin e Bashës’.
Dy deputetë të partisë Demokratike, edhe këta oponentë të kryetarit të PD Basha, kanë deklaruar se ‘nuk janë për dorëheqjen e kryetarit Basha’. ...
Çfarë bëri politika këto katër vjet?! Berat 30 Maj. VIDEO
Nga Lulzim Basha/ Kryetar i PD/ Partia Demokratike hapi sot fushatën elektorale në Berat. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, tha:   Më ...
Listat e PD për në KQZ kanë pasaktësi. A mund të shtyhen zgjedhjet prapë?- pyesin ekspertë.
  KQZ anuloi një mbledhje të parashikuar për në orën 18:00 të së shtunës ku pritej të miratohej lista e kandidatëve për deputetë të Partis...
Çamët të përçarë. Idrizi: ‘Mos votoni çamin Dash Tahirin!’
Në ceremoninë e hapjes së fushatës elektorale, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi komentoi listat e kandidatëve për deputetë. Idrizi tha se një vota p...
Ish-deputeti i PD braktis PDIU në Kukës: ‘Vjen PD në zgjedhje?…Tërhiqem nga gara!
Ish­ deputeti i PD, Fatos Hoxha, që u përfshi  në listat e PDIU për Kukësin, ka lnjoftuar sot tërheqjen nga gara për 25 qershorin. Me anë të një l...
PS ndryshon kandidatin në Kavajë, ja cili është kandidati i fundit.
(FOTO ARKIV: Në Kavajë qeveria socialsite ndan dëshmitë e legalizimeve)/ Partia Socialiste ka zgjedhur një emër të ri për kandidat në zgjedhjet...
Ministrja e Financave, Vukaj, paralajmëron Doganat: “Mos prekni votën!”.
(FOTO: Helga Vukaj, ministre e Financave)/ Ministrja e Financave, Helga Vukaj, ka dhënë porositë e para, gjatë inspektimit të bërë në Degën Dog...
Cilët janë dy kandidatët (PD-PS) për Bashkinë e Kavajës?
(FOTO: Selia e Bashkisë, Kavajë)/ Kavaja do të votojë më 25 qershor për kreun e ri të Bashkisë dhe për deputetët, njëkohësisht. Përditë e më...
Faqja 18 prej 20« E para...10...1617181920