Ilir Meta thotë se PS ka vetëm 51 mandate
Ish kryetari i LSI dhe president i zgjedhur, Meta, ka dekalruar për mediat se "PS ka marrë vetëm 51 mandate" në votimet e sotme. Ai e ka bërë d...
Ben Blushi : Jo ‘Exit Poll’, por ‘Exit Rama’
Kreu i Libra-s Ben Blushi ka reaguar mbi të dhënat e bëra publike nga exit pollet. Sipas Blushit, mungojnë 200 mijë vota për qeverinë. Ja çf...
Basha para pak minutash: “Jam optimist për fitoren!”
Kryetari i PD, Lulzim Basha doli me një deklaratë të shkurtër nga selia e PD-së, menjëherë pasi Rama shpalli fitoren me një mesazh për deputetët e...
“Perëndoi timoni dhe bandat!”. Ilir Meta i përgjigjet Ramës
  Kryetari i Kuvendit dhe Presidenti i vendit ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se PS sipas të gjitha gjasave do ta ketë tim...
Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë: “Pati edhe shitblerje të votave”
Koaliconi i Vëzhguesve Vendor ka paraqitur para mediave disa të dhëna paraprake të gjysmës së parë të ditës të votimit të përpunuara deri në orën ...
Pjesëmarrje e ulët rekord në histori, mbyllet votimi në gjithë vendin. VIDEO
Sapo është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në të gjithë vendin. Sipas KQZ-së procesi ishte parashikuar që të zgjaste deri në orën 20:00. Komi...
Votuesit kanë zgjedhur ‘shtëpinë’. Shtyhet me një orë dhe mbyllet koha e votimit me pak votues.
  Nga të dhëna paraprake duket se pjesëmarrja në votime ka qenë shumë e ulët. Edhe pse koha e votimit është shtyrë edhe një orë (nga 19.00...
Meta e quan ‘kryesadist’. Rama i përgjigjet ‘qen’!
Kur akuza të ashpra kanë ardhur nga presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, kryeministri Edi Rama iu ka drejtuar mesazhe dashamirësve. Në një postim ...
Meta zbulon kush qëlloi me armë në Shëngjin. “Por nuk ndalemi për mbrojtjen e votës”, thotë
Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj mbështetësve të rilindjes në Lezhë dhe ndaj kreut të Policisë së Shtetit, pas incidentit...
KQZ: Kanë votuar 25.69 % e votuesve
Zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxhaj në konferencën e sotme për media në Tiranë ka bërë të ditur se deri në ora 13.00 përqindja e votuesve në zgjedh...
Faqja 4 prej 14« E para...23456...10...E fundit »