Del rezultati për zgjedhjet/ PS merr fitoren, por ka surpriza. Ja si ndahen mandatet…
"Top Channel" ka publikuar rezultatin e parë të Exit Poll-eve të zgjedhjeve parlamentare ku ka surpriza në Tiranë, Elbasan dhe Vlorë. Në nivel ko...
Rezultati i Exit Poll në Top Channel: PS merr fitoren në rang kombëtar! 71 mandate për mazhorancën, 63 mandate për PD
Top Channel ka bërë publike rezultatet e Exit Poll të realizuar nga Albanian Post për zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë. Në nivel kombëtar ...
Shqipëria votoi! Përfundon orari zyrtar i procesit të votimit, procesi i qetë, pjesëmarrja mbi 45 % !
5199 qendra votimi janë hapur për 3 milionë e 588 mijë e 869 shqiptarë të cilët do të zgjedhin 140 parlamentarët e rinj. Kanë votuar që në minutat...
Zgjedhjet 2021, KQZ: Pjesëmarrje e lartë në votime; deri në orën 15:00 mbi 37%, ose mbi 400 mijë votues
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 15:00 pjesëmarrja është e lartë. Sipas KQZ-së deri tani kanë raportuar 1525 qendra voti...
Kreu i KQZ: Asnjë qytetar nuk do të lejohet në qendrën e votimit me telefon
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi i ka bërë thirrje votuesve që të mos e shesin votën, ndërsa theksoi se edhe ai që e blen edhe ai që e shet ës...
SPAK regjistron çështjen hetimore/ Kandidati i LSI-së, Etion Joka, u kap duke shpërndarë para në këmbim të votës.
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar çështjen hetimore për videon ekskluzive të publikuar nga ...
Xhelal Mziu u pendua, reagon Rama: Ndjesa e këtij trogloditi nuk vlen asnjë qindarkë! Populli t’u tregojë këtyre gangove se shqiptarët nuk kthehen më mbrapsht
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar për deklaratën e kandidatit për deputet të PD-së në Dibër, Xhelal Mziu.  Ky i fundit gjatë një fjali...
SHQIPËRISË DUHET T’I KTHEJMË REPUBLIKËN
Nga: Astrit Patozi/ Kanë kaq vjet që na ftojnë vetëm të rrëzojmë mbretin, se gjoja pas tij do të vijë një tjetër më i mirë. I cili nuk vjen k...
Mjeshtri Meta mëson Celibashin si mund të vidhen zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me vjedhjen e votave në zgjedhjet e 25 prillit.  Ai ka thënë se ka informacione se ësh...
4 ditë para zgjedhjeve, Rama akuza të forta nga Fushë-Kruja: ‘Basha po bën fushatë me ata që vrisnin pas shpine policët! Mezi po presin të dalin sërish nga makina e Lulit’.
Nga Fushë Kruja, kryesocialisti Rama akuzoi Bashën se po bën fushatë me drejtorë policie që dikur shisnin operacionet te banditët e vrisnin pas sh...
Faqja 5 prej 27« E para...34567...1020...E fundit »