KQZ: Kryetarët e Bashkive që po pengojnë zgjedhjet kryejnë vepër penale.
Gjatë ditës sot është njoftuar se bashkitë e drejtuara nga përfaqësues të PD, që nga Shkodra, Kukësi, Lezha, etj), kanë eliminuar zyrat e KZAZ, du...
Mblidhet KQZ/ Biba: Dekreti i Metës i pavlefshëm. Zguri braktis mbledhjen
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvilluar një mbledhje urgjente pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që sot firmosi para kamerave dek...
Erion Veliaj në fushatë: ‘Nuk ka as dekret, as sekret; zgjedhjet janë në 30 qershor’.
Nga Baldushku, ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se nuk ka asnjë dy...
Fushata zgjedhore: Rama e Veliaj me banorët e njësisë 3: “Askush nuk do të mbetet pa strehë’pas shpronësimeve
Dita e punës nisi ndryshe sot për kryeministrin Edi Rama dhe kandidatin e PS për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i cili kërkon besimin e qytetar...
Italia: Shtyrje e zgjedhjeve?… Një arnë më e keqe se e grisura!
Në debatin për shtyrjen apo jo të datës së zgjedhjeve, që ka ndarë në dy kampe edhe deputetë të CDU/CSU-së në parlamentin gjerman, është përfshirë...
Familja Meta fshihet në protestën e shtatë.
Koment/ Sot mungon Monika në krah të Lulit. Lulzim Basha i PD, i konsideruar si lider prej dylli dhe aktor i dikujt tjetër, sot në demonsttratë...
Glover: 30 qershori ka opozitë, ‘nuk monitoroj zgjedhje pa opozitë’. Ajo nuk njohu zgjedhjet e 1996.
Audrey Glover ka qenë në krye të delegacionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR në vitin 1996, zgjedhje ku u manipulua gjerësisht dhe ku u masakrua opoz...
Ilir Meta po rishikon mundësinë e shtyrjes së datës së zgjedhjeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta po luan 'gurin e  fundit' të opozitës që nuk i ka pranuar zgjedhjet e 30 qershorit, duke kërkuar rishikimin e da...
BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat:...
PD-LSI me anëtarë në KZAZ? KQZ rrëzon kërkesën e dy partive jashtëzgjedhore.
KQZ me 4 vota pro dhe një kundër rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të pasur anëtarët e saj në KZAZ. Më herët përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso i kë...
Faqja 5 prej 19« E para...34567...10...E fundit »