MOTI: Gëzim i madh pse nesër bien temperaturat?! Jo, nuk ka rënie kushedi…
(Foto: Vlora në Gusht, nga Hektor Pustina)/ Jo, nuk është vendi për t’u gëzuar shumë. Megjithëse që nesër nis rënie e temperaturave të motit mb...
Makinat elektrike nuk do të na çojnë shumë larg. Sepse nuk munden.
Në qoftë se problemet e gamës dhe të çmimit të baterisë mund të zgjidhen, ndalimi i makinave me diesel dhe patrol, nuk mund të diskutohety. Nga...
Sukses i madh i shkencës: Embrioni njerëzor korrigjohet për të ndaluar sëmundjet
(FOTO: Embrione të modifikuara gjenetikisht)/ Shekncëtarët, për herë të parë, me sukses kanë çliruar embrionet e një pjesë të ADN që shkakton s...
Moti: Sot termometri shënon 43 gradë Celcius
Për herë të parë gjatë kësaj vere 'gia' të nxehtë, në vendin tonë termometri sot do të shënojë temperaaturën 43 grade Celcius. Kjo temperaturë e l...
Moti: Vijnë dy ditë “të ftohta”
Që kur u zgjuat sot në mëngjes keni vënë re se moti nuk është si dje, madje as si mbrëmë në orët e vona.... Kanë rënë temperaturat e larta që na s...
MOTI: Në ekstremet veriore mund të ketë reshje shiu.
Vendi ynë paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta në ultësirën perëndimore ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të kenë zonat mal...
Stuhi në Halkidiki, akull në Olimp, uji mbi makina, në rrugë dhe nëpër hotele. Evakuohen turistët.
Shira me erëra të fuqishme kanë detyruar evakuimin e dhjetëra njerëzve në Halkidiki të Selanikut. Në  disa hotele kanë vërshuar ujërat, ndërsa ...
Kili ngrin nga i ftohti, Santiago goditet nga stuhi e rrallë bore. VIDEO
  Një stuhi e rrallë bore në kryeqytetin Sentiago të Kilit ka shkaktuar pengesa të mëdha, ndërprerje të energjisë elektrike, duke lënë mij...
MOTI: Sot kemi shi; sa i mirëpritur!
Sot, pas ditëve me temperatura 'të çmendura' që pushtuan gjithë vendin, pritet ditë me shi. Qielli është që tani me re dhe një ditë më e reskët...
MOTI: Të dielën fillon shiu, ndoshta edhe me rrebeshe
Pas një jave me temperatura ekstremisht të larta si pasojë e masave ajrore tepër të nxehta sahariane, në këtë fundjavë priten ndryshime të kushtev...
Faqja 19 prej 28« E para...10...1718192021...E fundit »