Moti i keq, mbyllet Porti i Barit.
Raportohet se porti i Barit, Itali, është mbyllur nga moti i keq. 2 tragetet e linjës Durrës-Bari nuk kanë mundur të futen në port që të zbarkojnë...
Përkeqësimi i motit, reagon Autoriteti Portual Durrës: Ja sa do të jetë shpejtësia e erës
  Autoriteti Portual Durrës, ka deklaruar se në dy ditët në vijim bregdeti ynë do të përfshihet nga erëra të forta që do të arrijnë një sh...
Vjen i ftohti polar, priten reshje bore dhe tufan.
Nga Atlantiku verior cikloni "Ottilia" po depërton mbi Evropën Qendrore, kur pritet formimi i një cikloni të dytë të fuqishëm me emrin "Petra", që...
Moti: Që nesër rriten temperaturat, deri në 15 gradë C.
Fundjava u mbyll me reshje shiu afatshkurtra në zonat fushore dhe reshje bore në zonat malore. “Dita e sotme ka pas vranësira që do të vijojnë ...
Era e fortë ka marrë peng Tiranën, bien pemë dhe mbyllen qytetarët para se të bjerë mbrëmja
Një pemë ka rënë në rrugën krah Pallatit të Kongreseve në Tiranë dhe ka bllokuar qarkullimin. Të tjera objekte ndodhen nën pushtetin e erës. Ma...
Ngrin gjithë vendi, temperatura deri në -11 gradë/ Kjo javë, kulmi i dimrit.
Meteorologët parashikojnë një javë të ftohtë, duke qenë se jemi  në kulmin e dimrit. “Temperaturat të hënën do të kenë rënie të ndjeshme. E hën...
Përsëri bien temperaturat, vetëm javën e ardhshme do të ketë shi dhe mot më të ngrohtë
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Kjo paqëndrueshmëri...
Është ditë e ftohtë, por temperatura po bie më tej. Kujdes nga acari
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, tem...
Mot i keq: Mbërrin ajri polar, temperaturat 10 gradë nën mesataren
Të Shtunën dhe të Dielën dy ditët më të ftohta me reshje dëbore edhe në zonat e ulta në zonat jug-qendrore të Adriatikut. Nga e hëna përsëri presi...
Anija astronaute Boeing ngelet në orbitë.
Kompania Boeing do të ndërpresë demonstrimin e anijes pa ekip të kapsulës së re astronaute. Starliner u ul me sukses në raketën e vet Atlas nga...
Faqja 4 prej 29« E para...23456...1020...E fundit »