Moti, parashikimi i tmerrshëm i ekspertit: “Klima po ndryshon shpejt, njeriu jo”
Vala e të nxehtit që po përfshin Italinë në këto ditë është konfirmuar nga ekspertët, siç i ka shpjeguar Corriere della Sera-s, klimatologu Gianma...
‘Hëna e përgjaktë”, pse ishte eklipsi më i gjatë i shekullit?! FOTO
( Hëna e pergjakur e parë nga Hechingen- Gjermani) Nga: Victoria Gill Korrespondent shkencor i BBC News/ Pasionantët e qiellit në gjithë ...
Jeta në Mars: Astronautët tani besojnë se nuk jemi të vetmit në Univers.
AFP / Kazuhiro NOGI Astronauti japonez, Norishige Kanai kaloi 168 ditë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirave. Ai u kthye në Tokë muajin e ...
Hëna e kuqe: Gjithçka që duhet të dini rreth eklipsit hënor të kësaj jave
Ngjarja më e gjatë qiellore e këtij lloji deri tani do të jetë e dukshme në shumicën e pjesëve të botës të premten dhe të shtunën Eclipsi hënor...
Dita e valës së nxehtë Sahariane është sot
Sot e shtunë, datë 21 korrik, vendi ynë do të përfshihet nga vala e nxehtë Sahariane . Moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta vranësirash  n...
Arkeologët përgatiten të hapin një sarkofag të madh graniti në Egjipt.
I paprekur për mijëvjeçarë, varri u gjet gjatë punimeve ndërtimore në Aleksandri Arkeologët po përgatiten të hapin një sarkofag të madh të zi g...
Shtetet e Bashkuara aprovon ilaçin e parë me bazë nga bima e marijuanës për epilepsinë
Nga: Tamara Mathias, Manas Mishra(Reuters) Enti Rregullator i shëndetësisë i SHBA miratoi të hënën trajtimin e epilepsisë me Plc të shoqërisë  ...
Vaksina anti-polio e modifikuar zgjat jetën/ Sipas studimit mbi kancerin ne tru në SHBA
Nga: Julie Steenhuysen/ Reuters -Rreth 21 për qind e pacientëve me kancer të trurit të avancuar të trajtuar me një vaksinë polio të modifikuar ...
E pazakontë: Sot ka rënë borë në Slloveni
Një zonë malore në Slloveni është përfshirë nga dëbora. Bredarica është një majë malore në Alpet Juliane dhe ndodhet në 2.541 metra mbi nivelin e ...
Stuhitë tropikale mbi vendin tonë: 25 mijë vetëtima për 8 orë
Stuhia që zuri vend mesnatën e kaluar deri në orët e para të mëngjesit mbolli panik tek qytetarët jo vetëm për shkak të shiut të rrëmbyer por edhe...
Faqja 5 prej 21« E para...34567...1020...E fundit »