Etiketa: kina

Në Wuhan, epiqendra kineze e virusit, numri i vdekjeve rritet me 50%.
Nga: Fox News/ Kina e rriti numrin e të vdekurve nga koronavirusi në Wuhan me 50 për qind ditëne  Premte duke vazhduar disa javë thënie dhe kundër-thënie se zyrtarët kanë fshehur të dhënat me q...
Nobeli në Mjekësi: ‘Koronavirusi ka dalë nga laboratorët kinezë, ka sekuenca të SIDA-s në përbërje.
Virusi SARS-CoV-2, përgjegjës për pandeminë Covid-19, ka vrarë deri më sot mbi 120 mijë njerës në të gjithë botën. Por krahas përpjekjeve të shkencës për të gjetur kurën apo vaksinën, nuk mungo...
Kina bllokon kërkimet për epideminë e koronavirusit,e tregojnë postimet e fshira
Dy faqe në internet të universiteteve kryesore në Kinë duket se kanë publikuar dhe fshirë kërkime akademike në lidhje me origjinën e koronavirusit, sipas një raporti. Postimet në faqet e internet...
WSJ: Kina përmbyti Facebook-un dhe Twitter-in me dezinformime të virusit Kinez
  LUCAS NOLAN   Në një artikull të fundit, Wall Street Journal përshkruan sesi Kina ka filluar përhapjen e mesazheve virale në përpjekje për të formuar narracionin e pandemisë s...
Pse OBSH dështoi me koronavirusin? OBSH është më shumë ‘Kineze’ se Organizatë Botërore
Nga Lawrence Freedman Ndërsa qeveria japoneze llogariste koston e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios për në vitin e ardhshëm, Taro Aso, zëvendëskryeministri i vendit, nuk e mbajti dot zhgë...
Kina Komuniste duhet të paditet për pandeminë e koronavirusit, thotë një Think Tank Britanik.
Nga BREITBART NEWS Një think tank Britanik ka thënë se shtetet perëndimore ku dhjetra mijëra njerëz kanë vdekur dhe ekonomia e të cilave është dëmtuar nga koronavirusi Kinez, duhet ta padisin s...
Serbia ngre skenën e diplomacisë së maskave për Pekinin
AFP prill 2, 2020, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka qenë plot lëvdata për Kinezët, dhe rrugët e Beogradit tani kanë njoftime duke falënderuar për ndihmën e tyre Kur gjashtë mjekë Ki...
Kina teston vaksinën te 108 persona: A mund të jetë ky fundi i koronavirusit?
Në një kohë kur thuajse të gjitha vendet e botës po përballen me COVID-19, duket se një lajm plot shpresa vjen nga Kina. Pikërisht lajmi i mirë vjen nga Wuhani, vendi ku ka origjinën dhe ky vir...
Spanja kapërcen Kinën në infektimet nga koronavirusi
Clara-Laeila Laudette dhe Inti Landauro Reuters Mars 30, 2020 MADRID (Reuters) - Spanja kapërceu Kinën në numrin e të infektuarve me koronavirus të hënën, pasi qeveria shtrëngoi kufizimet mb...
E vërteta fshihet në Kinë: Deri 10% e të sheruarve nga Covid-19, testohen pozitiv.
Deri në 10 përqind të pacientëve të shëruar me koronavirus testohen pozitivë përsëri, thuhet në raport Rreth 10 përqind e pacientëve të rikuperuar me koronavirus në Kinë u testuan përsëri pozitiv...
Faqja 4 prej 12« E para...23456...10...E fundit »