Etiketa: pd

Burime nga PD tregojnë mbi takimin e zotit Basha me kongresmenët e Amerikës
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim për rreth  90 minuta me një grup kongresmenësh amerikanë në selinë e PD të cilët mbërritën sot në Tiranë për krizën politike. Buri...
Deputeti i PS kalon në radhët e PD
Pasi deklaroi se partia që ai drejtonte nuk do të hynte në zgjedhjet e 18 qershorit dhe se do të shkëputej nga socialistët, Eduart Ndocaj ka bërë zyrtar “kalimin” e tij në opozitë. Këtë të mart...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE/ Shuhet kureshtja mbi mbledhjen e grupit parlamentar të PD
(FOTO: Arkiv)/ Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nuk ka pasur asnjë moment të kthimit pas porsa i përket qëllimit të realizimit të zgjedhjeve të lira e të ndershme. Lulzim Basha, kryetar ...
PD: Vlahutin, ambasadore e BE, ‘dezinformon’ me qëllim.
PD gjatë pranisë së ndërmjetësuesve europianë në Tiranë ditën e Martë, ‘nuk pranoi propozimet’ e tyre dhe se ‘nuk paraqiti’ kundërpropozime apo ofertë tjetër.  Kështu citohet të ketë thënë Romana ...
Protesta e Opozitës: Ambasadori Lu në zyrën e Bashës
(FOTO: Arkiv)/ Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu është duke zhvilluar një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha. Takimi mes tyre vjen menjëherë pas protestës paqësore dhe masive të org...
PD deklaron për protestën e të Hënës: Nuk ka dhunë!
Deklarata e plotë: Partia Demokratike dhe opozita kanë 64 ditë që protestojnë, pasi mbajtën një nga mitingjet më të mëdha që ka parë ndonjëherë Shqipëria. Të gjitha veprimet e saj kanë qenë paq...
Opozita – protestë në gjithë vendin. Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë
  Opozita, e prirë nga Partia Demokratike, sot në takim mes liderve të partive në aleancë opozitare për zgjedhje të lira, ka vendosur që të intensifikojë protestat në shërbim të kauzës për...
Të gjithë presin të njejtën gjë.
  Frrok Çupi/ Hidhini një sy lajmeve sot; sot ka më shumë lajme politike se kurrë. Nuk e di nëse mund të quhen lajme apo “grimca lajmesh”, aq të copëzuara janë. Por njeriu mund të ma...
Albana Vokshi: PD nuk merr pjesë as në zgjedhjen e Kryetarit të Shtetit
Partia Demokratike do të përshkallëzojë bojkotimin e saj institucional jo vetëm me Parlamentin që ka më shumë se 1 muaj që nuk merr pjesë, por edhe në zgjedhjet për presidentin të cilat duhet të p...
Çfarë po bën PD pas mesazhit të ambasadës së SHBA?
Sot pasdite, një zëdhënës i ambasadës së SHBA në Tiranë deklaroi se “Trump nuk mbështet protestën e PD për zgjedhje të lira’. Pas kësaj deklarate, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mb...
Faqja 52 prej 55« E para...102030...5051525354...E fundit »