Etiketa: pd

Në PD, deputeti Ruli kundër rrymës rebele
Genc Ruli është një nga deputetët, por edhe një iniciatorët e parë për krijimin e Partisë Demokratike. Edhe pse një deputet i njohur si jo konformist, sot është shfaqur në anën e kundërt të atyre ...
Zgjedhjet e Dibrës zbresin me tension në zyrat e PD
Laert Skiro/ Zgjedhjet në Dibër përfunduan në favor të socialistëve Rilindas, kundërshtarë të Partisë Demokratike. Fitorja e të Majtëve ishte më e thellë se sa këta vetë mund të mendonin: Mbi 4...
Basha i PD, me rastin e humbjes në Dibër, i shpall “luftë krimit në politikë”
      Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka quajtur votimet në Dibër një produkt “i kartelit të drogës”. Të Dielën, më 11 Shtator, në Dibër u zhvilluan zgje...
Çorba e hidhur e Dibrës
  Nga Enkel Demi   Ai tha që nga Dibra do të nisë ndryshimi i madh apo i mirënjohuri revolucion demokratik. Në Dibër nuk ndërroi asgjë nga çka ai mendonte dhe përcillte, përkundrazi...
Çfarë po bën opozita pas Vetting-ut!?
  Partia Demokratike, në opozitë, dje pas seancën Parlamentare ku u miratua ligji mbi Vetting-un u ndodh në pozitë dyfish të vështirë: E para pse gjithë procesi i udhëhequr prej saj, në...
PD do të marrë pjesë në Kuvend, pavarësisht konsensusit të munguar
  Në prag të një seance të jashtëzakonshme parlamentare për të miratuar nenet e Vettingut në procesin e Reformës në Drejtësi, PD iu është përgjigjur sot zërave se opozita do të bojkotojë punim...
PD kishte të drejtë; këtë po pranon EURALIUS
Dje është mbledhur Komisioni i Posaçëm Parlamentar i Reformës, me qëllim korrigjimin e defekteve bllokuese që u shfaqen në ligj pas miratimit në Kuvend. Përfaqësues të EURALIUS kanë qenë prezen...
Opozita i drejtohet Evropës për të dhënat e drogës në vend
L. Skiro Nuk është aspak çudi, opozita në Shqipëri për herë të dytë i drejtohet Europës që të qartësojë situatën në vend. Hera e parë ishte opozita e sapo krijuar anti-komuniste në vitin 1990. ...
Basha i përgjigjet dilemës së qeverisë “pse nuk ka lek”.
Kryetari i P. D., Lulzim Basha, ka reaguar sot pas deklaratave të bëra një ditë më parë nga kryeministri, Edi Rama se "nuk ka lek për investime në ujësjellsa".  Basha me këtë rast tha se “Edi Rama ka ...
Partia Demokratike denoncon qeverinë “në krye të drogës”
  Prej disa kohësh, Partia Demokratike (në opozitë) ka prurë për publikun dëshmi dhe denoncime ndaj Qeverisë dhe vetë kryeministrit apo pjesëtarëve të familjes, se qëndrojnë në krye të pro...
Faqja 52 prej 53« E para...102030...4950515253